Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Girişimci Engelliler Akademisi Projesinin açılış toplantısı yapıldı.

Girişimci Engelliler Akademisi Projesinin açılış toplantısı yapıldı.

dsc_0025

“Girişimci Engelliler Akademisi” Projesinin açılış ve tanıtım toplantısı 5 Kasım Perşembe günü Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde yapıldı.

Sürekli Eğitim ve Proje Geliştirme Derneği (E-PRODER) tarafından organize edilen toplantıya Birliğimiz ve diğer proje ortakları Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Anadolu Tüm Engelliler Derneği, Karadeniz Sanayici İş Adamları Bilim Adamları Yönetici ve Araştırmacılar Derneği (KASİYAD) temsilcileri katıldı.

dsc_0025

Proje ortaklığımızın gerekçesini ifade ene Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk sözlerine şöyle devam etti; “Engelli Bireylerimiz eğitim alma, kendini gerçekleştirme, mesleki beceri kazanma ve iletişim düzeylerini maksimize etme ihtiyaçları bulunmaktadır. E-Proder bünyesinde Trabzon’da kurulacak Engelli Akademi Birimi ile engelli bireylerin iş dünyasına katılımlarına destek olunacaktır. Projemizin amacı; Engelli bireylere liderlik özellikleri kazandırılarak kendilerini toplumda daha iyi ifade etmelerini sağlamak, katılımcı, öz güveni yüksek, toplumda rahatça entegre olabilen bireyler yetiştirmek. Devletin sunmuş olduğu desteklerden engelli vatandaşlarımızı bilgilendirme ve kendi iş yerlerini açmalarını sağlamak. Projemizin süresi tam on iki aydır. Ve 18-65 yaşları arasındaki en az ilkokul mezunu 60 engelli vatandaşımız yararlanacaktır.” dedi.