Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birlik Meclis Toplantımız Yapıldı.

Birlik Meclis Toplantımız Yapıldı.

dsc_0413_1

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 11. maddesi ve Birlik Tüzüğünün 13. maddesi gereğince, Birliğimiz 2015 Yılı İkinci Olağan Meclis Toplantısı 26 Kasım 2015 Perşembe günü saat 11:00’de Trabzon’da yapıldı.

dsc_0007

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Meclis Toplantısına konuk olarak katılan Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, üniversitenin bugüne kadar olan çalışmaları ve Birliğimiz ile yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmasında Birliğimiz ile üniversitemiz arasında yapılmış olan çalışmalardan verim alındığını, bundan sonra da benzer çalışmaları çeşitlendirerek devam edileceğini belirtti. Birlik Başkanı ve Birlik Genel Sekreterine kendisine bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

dsc_0413_1

Daha Meclis Divanı yerini aldı. Birlik Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Birlik çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, gündem maddeleri hakkında bilgiler verdikten sonra gündem maddeleri sırasıyla görüşülerek karara bağlandı.
1-2016 Yılı Çalışma Programı ve Yatırım Planı.
2-2016 Mali Yılı Birlik Bütçesinin Görüşülmesi.
3-2016 Yılı İşçi Vizelerinin Görüşülmesi.
4-İhale Dokümanı Satış Bedelinin Belirlenmesi.
5-Üyelik Başvurularının ve Tüzük Değişikliğinin Görüşülmesi.

dsc_0047

Meclis gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandıktan sonra dilek ve temenniler bölümünde, Şavşat Belediye Başkan Vekili ve DKBB Meclis Üyesi Mithat ALTUN tarafından, Birlik Başkanımız Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU’na Şavşat Belediye Başkanı adına yöresel hediye ve Şavşat’ı tanıtan kitap hediye etti.

dsc_0081

Meclis toplantısından sonra toplantıya katılanlara öğle yemeği ikram edildi.