Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Kamu çalışanlarına sertifikaları verildi.

Kamu çalışanlarına sertifikaları verildi.

kamu2

Trabzon Valiliği, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği işbirliği ile 10. Kalkınma Programları kapsamında düzenlenen eğitim seminerine katılanlara sertifikaları törenle verildi.

kamu

KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile kursiyerler katıldı.

Burada katılımcılara seslenen Valiz Öz, son yıllarda kamu yönetiminde ciddi şekilde değişim ve dönüşüm yaşandığına dikkat çekerken, “Yaşanan değişim ve dönüşüm bütün alanlarda olduğu gibi kamu alanında da bir zihniyet dönüşümüne ve bu kalitenin geliştirilmesi ihtiyacını ortaya çıkardı. Daha önce özel sektörde uygulanan performans, Ar-Ge, yenilikçi politikalar, izleme-değerlendirme ve proje yönetimi gibi pek çok deyim artık kamu yönetiminde de yer aldı. Bunu uygulayacak mekanizmaların da kendilerini bu anlamda yenilemeye ve geliştirmeye ihtiyaçları var. Çağımız hızla değişiyor. Klasikleşenlerin, sıradanlaşanların başarısı çok uzun soluklu olmuyor. Bu programlar bu bakımdan çok önemlidir. Bu eğitimlerin her birisi ufuk açmaya yönelik çalışmalardır. Oradan edindiğimiz bilgiler bizim için bir tür anahtar olacaktır. Okumaya, araştırmaya, yeni eğitimlere ve yeni alanlara ihtiyacımız var. Bu eğitime katılan bütün personelimizi tebrik ediyor, katkı veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

kamu2

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise konuşmasında” Ar-Ge yönetimi ve proje hazırlama ile belediyelerde iş planlamaları konuları çok önemli konular. Bu iki önemli alanda eğitim verilmiş olması çok anlamlı. Çünkü proje yönetimi ve iş planlamaları belediyelerimiz için olmazsa olmazdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ise, kurumlarda daha profesyonel bir anlayışın geliştirilmesini sağlaması bakımından bu eğitim çok önemliydi. Gelişen çağın gereklerine uygun olarak hem kurumlarımızı hem de kendimizi hazırlamalıyız” şeklinde konuşurken KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, 9 Kasım-29 Aralık tarihleri arasında yapılan eğitim seminerinin 165 saat olduğunu ve bu seminere 227 kişinin katıldığını kaydetti.

kamu3

Konuşmaların ardından eğitim seminerine katılanlara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

kamu4