Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Çalışma Grubu İlk Toplantısı Trabzon’da Yapıldı.

Çalışma Grubu İlk Toplantısı Trabzon’da Yapıldı.

dsc_6553

Birliğimizce 26 Aralık 2015 günü Rize’de yapılan “Bölge Belediye Başkanları” toplantısında oluşturulan “Çalışma Grubu” ilk toplantısını Trabzon’da yaptı. Çalışma grubu Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup SAMANGÜL, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet KÜÇÜK, Torul Belediye Başkanı Nidai KÖROĞLU ve Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ’dan oluşmaktaydı.

Hava muhalefeti nedeniyle toplantıya katılamayan Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ’ın dışındaki belediye başkanlarının tamamı ve Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK’ün katıldığı toplantıda, 26 Aralıkta belirlenen konu başlıkları ele alınarak görüşüldü.

Görüşülen konularla ilgili olarak bir rapor hazırlanması ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından 18 – 22 Şubat 2016 tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek toplantı programında ele alınması kararlaştırıldı. Programda bölgemiz belediye başkanlarının katılacağı oturum ile rapor hakkında genel bir değerlendirme yapılmasına, izlenecek yol haritası hakkında da bir karar alınması yönünde fikir birliğine varıldı.