Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » BASINDA BİZ » 2012 Yılı İlk Encümen Toplantımız.

2012 Yılı İlk Encümen Toplantımız.

Enc__men_kemalpa__a_1

2012 Yılı İlk Encümen Toplantımız Kemalpaşa’da yapıldı. Toplantı haber metinleri ve haber linkleri;

Sondakika haber sitesi, haber linki;

http://www.sondakika.com/haber-dogu-karadeniz-belediyeler-birligi-encumen-2-3301065/

Trabzon’dan haber sitesi

haber linki; http://www.trabzondanhaber.net/21127-haber-dogu-karadeniz-belediyeler-birligi-meclisi-toplandi.aspx

Taka Gazetesi haber metni;

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Kemalpaşa’da yapıldı.
İyi hizmet verme gayreti içersindeyiz.
TRABZON- Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği 2012 yılının ilk Encümen toplantısını Artvin’in Kemalpaşa Belediyesi’nde gerçekleştirdi.
Encümen toplantısına Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK ile Birlik encümen üyeleri, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa CANLI, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem ŞEN, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Birlik eski encümen üyesi Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin ŞAHİN ve Birlik Mali Hizmetler Müdürü Yusuf GEDİKLİ katıldı. Toplantı öncesi konuşma yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU, toplantının belediyesinde yapılmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, buna fırsat veren Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU ve toplantıya katılanlara teşekkür etti. Başkan Gümrükçüoğlu DKBB olarak vatandaşlara en iyi hizmeti verme gayrei içerisinde olan belediyeler olarak birlik ve dayanışma içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini kaydederek, gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Emiralioğlu’na teşekkür etti.Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, 2011 yılında 9 ayrı eğitim faaliyeti gerçekleştirildiğini, bu faaliyetlere bölge belediyelerinden 928 seçilmiş ve atanmış görevli katıldığını, bunların 115’inin belediye başkanı olduğunu kaydetti. ( 26.01.2012 – Taka Gazetesi)

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Kemalpaşa’da yapıldı.

BİRLİK HİZMET PEŞİNDE
Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği 2012 yılının ilk encümen toplantısını Artvin’in Kemalpaşa Belediyesi’nde gerçekleştirdi.

Encümen toplantısına Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK ile Birlik encümen üyeleri, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa CANLI, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem ŞEN, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Birlik eski encümen üyesi Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin ŞAHİN ve Birlik Mali Hizmetler Müdürü Yusuf GEDİKLİ katıldı.

Vatandaş hizmet bekliyor
Toplantı öncesi konuşma yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioğlu, toplantının belediyesinde yapılmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, buna fırsat veren Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve toplantıya katılanlara teşekkür etti. Başkan GÜMRÜKÇÜOĞLU DKBB olarak vatandaşlara en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde olan belediyeler olarak birlik ve dayanışma içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini kaydederek, gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Emiralioğlu’na teşekkür etti.

Belediyelere eğitim desteği
Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk; 2011 yılında 9 ayrı eğitim faaliyeti gerçekleştirildiğini, bu faaliyetlere bölgemiz belediyelerinden 928 seçilmiş ve atanmış görevli katıldığını, bunların 115’inin belediye başkanı olduğunu ifade etti. Bu eğitim seminerlerinde, Mahalli İdarelerde Personel İstihdamı, İmar Mevzuatı, Arsa ve Arazi Düzenlenmesi ve Uygulamaları, Yapı Denetim Mevzuatı, Belediye Zabıta Mevzuatı, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Verilmesi, Torba Kanun’un Belediyelerimizi İlgilendiren Bölümlerinin Açıklanması, Sosyal Güvenlik İşlemleri, Belediye Başkanı ve Belediye Personelinin Sosyal Güvenlik İşlemleri, Kamu İhale Kanunu ve Uygulamaları, İhale Usul ve Yöntemleri, EKAP, Doğrudan Temin, Temsil, Tören ve Ağırlama Giderleri, Halkla İlişkiler, Etkili İletişim, Beden Dili ve Konsantrasyon, Belediyelerde Kalite Standartları Yönetimi, gibi konularda tamamen ücretsiz olarak düzenlenmiştir, dedi. Eğitim faaliyetlerinin yanında Sosyal ve kültürel amaçlı faaliyetle de yürüttüklerini belirten Şentürk; bu kapsamda bölgemiz illerinde iftar yemekleri, “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Fotoğraf Yarışması” düzenlendiğini hatırlatarak, “Birlik olarak eğitim, yayın ve sosyal faaliyetlerinin yanı sıra belediyelerimizin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yürütüldüğünü, bu kapsamda Birliğimizce hazırlanan 27 sayfalık “Doğu Karadeniz Belediyelerinin Mali İmkanları ve Alt Yapı Sorunları” raporu ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmiştir, dedi. Birlik olarak yürütülen çalışmalar sonucu son dönemde bölge belediyelerinden Birliğe üye olmak üzere altı belediyenin meclis kararı aldığını, bu sayının Birlik Meclis Toplantısının yapılacağı Nisan ayına kadar daha da artacağını ümit ettikleri ifade etti.( Türksesi – 26.01.2012)