Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » BASINDA BİZ » 9 Mart 2012 Eğitim Semineri

9 Mart 2012 Eğitim Semineri

9 mart

Birliğimizce, 9 Mart tarihinde Trabzon’da Eğitim Semineri yapıldı. Konuya ilişkin haber61 haber sitesinde yayınlanan haber metni:

Belediyeler çalışıyor

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, 9 Mart Cuma günü Trabzon’da seminer düzenledi.
Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, 9 Mart Cuma günü Trabzon’da “Taşınırmal Yönetmeliği ve İşlemleri” konusunda eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim Seminerine Eğitimci – Konuşmacı olarak, İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Sayın Tahir TEKİN katıldı. Belediye başkanları, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve diğer görevlilerin katıldığı seminer saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Seminerin açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreterliği görevini yürüten Mehmet ŞENTÜRK yaptı. Konuşmasında, Birlik olarak belediyelerimizin hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, bu süreçte bu tür eğitim seminerlerinin belediyelerimizden gelen talepler doğrultusunda sürdürüleceğini belirtti. Ayrıca eğitim çalışmalarına verdikleri desteklerden ötürü Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin GÜNGÖR’e ve diğer yetkililere teşekkür etti. TBB’nin bu tür eğitimlere verdiği desteğin önemine vurgu yaparak, bundan sonraki eğitim çalışmalarına da bu desteğin devam edeceğinden emin olduklarını ifade etti. Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki bölüm halinde yapılan sunumda, “Taşınırmal Yönetmeliği ve İşlemleri” konusunda bilgiler verildi. Yapılan sunumun sonunda belediye çalışanlarımızın diğer sorularına cevaplar arandı.
Sunum ve soru – cevap kısmının tamamlanmasını müteakip Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk’ün teşekkür konuşmasından sonra, Sayın Tahir Tekin’e Birliğimiz eğitim faaliyetlerine vermiş olduğu katkılardan dolayı bir plaket takdim edildi. Sayın Tekin’e ayrıca Genel Sekreterimiz tarafından “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Fotoğraf Yarışması Kataloğu” ve kemençe hediye edildi.

Kuzey ekspre Gazetesi haber metni;
Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından Trabzon’da “Taşınırmal Yönetmeliği ve İşlemleri” konusunda eğitim semineri düzenlendi. Eğitim Seminerine konuşmacı olarak, İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Sayın Tahir TEKİN katıldı. Belediye başkanları, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve diğer görevlilerin katıldığı seminerin açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreterliği görevini yürüten Mehmet ŞENTÜRK yaptı ve “Birlik olarak belediyelerimizin hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, bu süreçte bu tür eğitim seminerlerinin belediyelerimizden gelen talepler doğrultusunda sürdürülecektir” dedi. İki bölüm halinde yapılan sunumda, İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Tahir Tekin; “Taşınırmal Yönetmeliği ve İşlemleri” konusunda bilgiler verdi. Sunumun sonunda belediye çalışanlarının sorularına cevaplar arandı.