Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » BASINDA BİZ » 2012 Yılı Mart ayı Encümen Toplantımız.

2012 Yılı Mart ayı Encümen Toplantımız.

Birliğimiz, 2012 yılı Mart ayı Encümen Toplantısı Trabzon’da yapıldı.Toplantı haberleri ve haber linkleri;

Son dakika internet sitesi haber linki;

http://www.sondakika.com/haber-dogu-karadeniz-belediyeler-birligi-mart-ayi-3488081/

Trabzondan haber internet sitesi haber linki;

http://www.trabzondanhaber.net/20124-haber-dogu-karadeniz-belediyeler-birligi-mart-ayi-encumen-toplantisi-yapildi.aspx

Konuya ilişkin Karadeniz Gazetesi haber metni; Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye olacak.
İşbirliği imkanı artacak
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne, birliğimizin üye olması ile, kurumlarımız arasındaki işbirliği imkanı artacak” dedi.
TRABZON- Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Mart ayı Birlik Encümen toplantısı 27 Mart 2012 Salı günü Birlik ve Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU’nun ev sahipliğinde Trabzon Belediyesinde yapıldı. Encümen Toplantısına Birlik Genel Sekreterliği görevini yürüten Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üyeleri, Arsin Belediye Başkanı Erden ŞEN, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU katıldı.
Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK tarafından gündemde yer alan konular hakkında bilgiler verildikten sonra gündemde yer alan konular görüşüldü.
Başkan GÜMRÜKÇÜOĞLU, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne, Birliğimizin üye olması ile, kurumlarımız arasındaki işbirliği imkanı artacak, Birliğimiz ile Avrasya coğrafyasındaki bir çok ülkedeki yerel yönetimle işbirliği ve dayanışma imkanı oluşacak, karşılıklı deneyim ve tecrübe paylaşımı sağlanacak, uluslar arası kongre, kardeş belediye çalışmaları, kardeş ülke günleri, sempozyum, panel, eğitim semineri, karşılıklı ziyaret, teknik ve insani yardım gibi bir çok alanda faaliyet imkanı oluşacaktır.” dedi.

İlkhaber ve Türksesi Gazetesi haber metni; Birlik olmanın yollarını arıyorlar
TRABZON- Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Mart ayı encümen toplantısı Trabzon Belediyesi ev sahipliğinde Trabzon Belediye Başkanı ve aynı zamanda Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Dr. Orhan F. Gümrükçüoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK tarafından gündemde yer alan konular hakkında bilgiler verildikten sonra Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye olunması yönünde Birlik Meclisi’ne görüş bildirilmesine karar verildi.
Başkan GÜMRÜKÇÜOĞLU, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin “Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye olması ile, belediyeler arasındaki işbirliği imkanlarının artacağına dikkat çekerek, “Birliğimiz ile Avrasya coğrafyasındaki bir çok ülkedeki yerel yönetimle işbirliği ve dayanışma imkanı oluşacak, karşılıklı deneyim ve tecrübe paylaşımı sağlanacak, uluslar arası kongre, kardeş belediye çalışmaları, kardeş ülke günleri, sempozyum, panel, eğitim semineri, karşılıklı ziyaret, teknik ve insani yardım gibi bir çok alanda faaliyet imkanı oluşacaktır.” dedi.

27.03.2012 14:43