+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

2015 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği 2015 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısına ait yerel ve ulusal gazetelerde, haber sitelerinde yayınlanan haber metinleri ve linkleri.

http://www.milliyet.com.tr/dogu-karadeniz-belediyeler-birligi-meclis-trabzon-yerelhaber-748066/

DOĞU KARADENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISI

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) 2015 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Birlik encümen üyeleri seçimle belirlendi. Yapılan oylama sonucunda Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu encümen üyeliğine seçildi.

Meclis toplantısında plan ve bütçe komisyonu üyeliği seçimi de yapıldı. Gerçekleştirilen oylamada Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Köprübaşı Belediye Başkanı Ahmet Tekke ve Beşikdüzü Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çanakçı oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonu üyeliğine seçildi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği 2015 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı’nda 2014 yılı kesin hesabı ve 2014 yılı faaliyet raporu da görüşülerek oybirliğiyle kabul edilirken, öngörülen tüzük değişiklikleri de oy birliğiyle gerçekleştirildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Meclis toplantısında yaptığı değerlendirmede, Türkiye Belediyeler Birliği’nden sağlanacak olan finansmanla Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından, belediye başkanlarının şehircilik tecrübelerinin arttırılması için yurt dışı programları düzenleneceği kaydederken ayrıca Birlik üyesi tüm illerde de eğitim programları icra edileceğini ifade etti.

milliyet