+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı.

geri

Birliğimiz ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde 29 Eylül – 3 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir İli Çeşme İlçesinde düzenlenen “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” na ait haber metinleri ve linkleri…

Karadeniz Gazetesi
2564862

125_1

http://haberimhamsi.com/dkbb-belediyecileri-cesmede-bulusturdu/

DKBB, BELEDİYECİLERİ ÇEŞME’DE BULUŞTURDU

6 EKİM 2015

BEKİR EMİROĞLU BÖLGESEL, GENEL, GÜNDEM, KARADENİZ, VİTRİN0 COMMENTS

DKBB ve TBB koordinasyonuyla İzmir Çeşme’de düzenlenen eğitim semineri ile Belediye Başkanları, Meclis üyeleri ve belediye çalışanlarına eğitim verildi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliğinde gerçekleştirilen “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” İzmir’in tatil bölgesi Çeşme İlçesinde gerçekleştirildi.

Üç gün süren Mevzuat Bilgilendirme Toplantısına birlik üyesi ve birlik üyesi olmayan çok sayıda belediye başkanı, meclis ve encümen üyeleri, birim müdürleri ve diğer belediye çalışanları katıldı.

Toplantıya, Eğitimci – Konuşmacı olarak TBB Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, Kişisel Gelişim Uzmanı Rahim Aladağ ve TBB Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak katıldı.

Toplantıda TBB Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen tarafından “Belediye Başkan, Meclis ve Encümen Üyelerinin Görev Yetki ve Sorumlulukları” konularından katılımcılara bilgiler verilirken, TBB Destek Hizmetleri Müdürü Azak tarafından ise “Kamu İhale Kanunu, Temsil, Tören ve Ağırlama Giderleri” konularında bilgiler verildi. Kişisel Gelişim Uzmanı Rahim Aladağ da başkan, meclis üyeleri ve çalışanlarına “Beden Dili, Halkla İlişkiler ve Liderlik” konularında bilgiler verdi.

Seminerin açılışında konuşan DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, programın gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen Türkiye Belediyeler Birliği’ne, Yoğun iş programları nedeniyle programın açılışına katılamayan Birlik Başkanı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti.

Üye olup olmadığına bakmaksızın bölgemizde yer alan tüm belediyelerin Birlik hizmetlerden yararlandırıldığını belirten Şentürk; “Bölge belediyeleri ve hatta ülke genelindeki tüm mahalli idarelere, belediyelere, il özel idarelerine yönelik olarak faaliyetlerde bulunuyoruz. Bu kapsamda Birliğimizce, belediye çalışanlarımızın faydalanması amacıyla çeşitli yayınlar çıkarıyoruz. Yurdumuzun değişik illerinde tamamen ücretsiz olarak birçok eğitim semineri düzenledik. Son bir yıl içinde Birliğimizce düzenlenen 14 ayrı eğitim faaliyetine 1500’ü aşkın seçilmiş ve atanmış belediye çalışanı katıldı” dedi.

Birliğin eğitim faaliyetlerinin yanında sosyal ve kültürel amaçlı çalışmalar ile belediyelerin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar da yürüttüğünü belirten Şentürk, bu tür programları hep bir kamu görevini icra etmenin bilinciyle yerine getirmeye çalıştıklarını ifade ederek toplantının hayata geçmesinde katkılarını esirgemeyen TBB yetkililerine, Birlik Başkanı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’na, Birlik Encümen Üyesi Belediye Başkanlarına ve Birlik çalışanlarına teşekkür etti.

Taka Gazetesi 08.10.2015

taka_haber_izmir