Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » DKBB Afyon’da Eğitim Düzenledi…

DKBB Afyon’da Eğitim Düzenledi…

Untitled-4

Birliğimiz ile, Konya ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde yapılan  eğitim ve istişare toplantısı 18-22 Şubat tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Farklı belediyelerden başkan, meclis üyeleri ve personelin katılım sağladığı toplantıda açılış konuşmaları; Birliğimiz adına Genel Sekreter Mehmet Şentürk, Türkiye Belediyeler Birliği adına Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen, Konya Belediyeler Birliği (KBB) adına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve DKBB Başkan Vekili ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap tarafından yapıldı.

Birliğimiz Genel Sekreteri Mehmet Şentürk konuşmasında belediye birliklerinin eğitim kapasitelerinin artırılması konusunda TBB’nin katkılarından ve öneminden bahsetti. Bu çerçevede DKBB ve Konya Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen eğitme TBB’nin katkısından dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. İkinci konuşmacı olarak KBB adına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konuşmasında belediye başkanlığından önce belediyenin çeşitli kademelerinde memur olarak görev yaptığını ve 31 yıllık belediyeci olarak masanın her iki tarafında bulunmasının kendisine kattığı tecrübelerden söz etti. Konuşmasında belediyelerin halka hizmet noktasında ilk kademede yer aldığını ve bu anlamda olumlu ve olumsuz tüm sonuçların belediyeye direkt yansıdığını belirtti. Programın hazırlanmasın emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.Üçüncü konuşmacı olarak sahneye gelene DKBB Başkan Vekili ve Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat Kasap bir akademisyen olarak belediyecilik alanında henüz yeni olduğunu ve personele sunulan eğitimlerin kendi gelişimine de büyük katkıda bulunduğunu belirtti.

Untitled-4

Untitled-4

Untitled-43

Untitled-433

Mümkün olan her eğitme katılmaya gayret gösterdiği ifade eden Kasap, TBB’nin Birliklere verdiği destekle birlik ve belediye personelinin kapasitesinin artırılmasında önemli rol oynadığını söyleyerek sözlerini tamamladı. TBB adına açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen ise 6360 sayılı Büyükşehir Belediye Kanun’u süreci ile belediyelerin hizmet alanının genişlediğini ve belediyeleri ilgilendiren birçok konuda lobicilik faaliyetlerinin devam edildiğini belirtti.

Sökmen; Birliğimizin görev ve faaliyet alanlarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. TBB’nin eğitime büyük önem verdiğinin altını çizen Sökmen; TBB olarak belediyelerde belediye başkanlarına, meclis üyelerine ve diğer çalışanlara çeşitli eğitimler düzenlendiğini belirtti. Aynı zamanda uygulamalı itfaiye eğitimleri ile yüksek lisans programları hakkında bilgi veren Sökmen, belediye akademisi kampüsü çalışmalarının devam ettiğini ve TBB’nin belediyelerimize hizmet etmek için var olan bir kurum olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.