Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Antalya Cıty Expo 16-18 Mart 2016’da TBB Desteği İle Antalya’da Organize Edildi

Antalya Cıty Expo 16-18 Mart 2016’da TBB Desteği İle Antalya’da Organize Edildi

haberyeni

Tüm yeni teknolojilerin sergilendiği Antalya City Expo – Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, 16 – 18 Mart 2016 tarihlerinde 6. Yılında Türkiye Belediyeler Birliği’nin çatısı altında ve Akdeniz Belediyeler Birliği koordinatörlüğünde Antalya Fuar Merkezi’nde sektör profesyonellerine kapılarını tekrar açtı.

Katılımcıların arasında Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ ve TR90 Bölgesi Belediyelerinden birçok Belediye Başkanı, Daire Başkanları, Birim Müdürleri ve belediye personeli katıldı.

Firmalar, fuarda belediye ve ulaşım araçları, geçiş ve aktarma sistemleri, belediye demirbaş ve tüketim malzemeleri, kent mobilyaları, park-bahçe düzenlemeleri, bahçe süs bitkileri, peyzaj, altyapı, su, gaz, yol malzeme ve ekipmanları, arıtma sistemleri, temizlik ve bakım ekipmanları, ses, ışık ve görüntü ekipmanları, spor tesisi ve spor malzemeleri, güvenlik, yangın, iş sağlığı ve güvenliği, elektrik, elektronik, bilgisayar otomasyon, yazılım, e-belediyecilik sistemleri gibi yeni ürün gruplarını ziyaretçilere sunacak. Yurtdışından kardeş belediyeler ve tüm büyükşehir belediye başkanları davet edilecek. Özellikle Körfez ülkeleri ve Kuzey Afrika’dan belediye başkanları ve yöneticiler heyetler halinde ağırlanarak Türkiye’deki belediyelerle delegeler arasında görüşmeler sağlanacak.

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, fuarın önceki senelere oranla daha büyük bir ivme kaydedeceğini ve bölgede bir marka belediye fuarı olma yolunda emin adımlarla ilerlendiğini ifade etti. Tütüncü, fuarda belediyecilik anlamında akıllı şehir, teknoloji, inovasyon konseptiyle bir dizi seminerlerin de düzenleneceğini ifade ederek Antalya City Expo’nun bir ticaret fuarından fazlası olduğunu ve bir belediyecilik platformu haline geleceğini söyledi.

haberyeni2

haberyeni3