Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » Genel » DKBB 2016 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

DKBB 2016 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

dsc_0021

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 11. maddesi ve Birlik Tüzüğünün 13. maddesi gereğince, Birliğimiz 2016 Yılı Birinci Olağan Meclis Toplantısı 30 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 10:00’da Trabzon Panagia Suite Otel’de yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Birlik Meclis Toplantısında, Birlik Başkanımız ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU başkanlığında gündem maddelerini görüşerek karara bağlandı.

Toplantıda öncelikle gündemin ilk sırasında yer alan “Birlik Başkanlık Divanının Seçimi” gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda; Birlik Başkanlığına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birinci Başkan Vekilliğine Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat KASAP, İkinci Başkan Vekilliğine Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ, Katip Üyeliklerine Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ, Düzköy Belediye Başkanı Abidin ÇELİK, Yedek katip üyeliklerine Ören Belediye Başkanı Habip USTA ve Aydındere Belediye Başkanı Nuri DEMİR seçildi. Daha sonra gündemin ikinci sırasında yer alan “Birlik Encümen Üyelerinin Seçimi” gerçekleştirildi. Yapılan Encümen Üyelikleri seçimi sonucunda; Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Görele Belediye Başkanı Tolga ERENER, Araklı Belediye Başkanı Recep ÇEBİ, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun YILMAZ ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine yeniden seçildi.

dsc_0034

Daha sonra gündemin üçüncü sırasında yer alan “2015 Yılı Kesin Hesabı” görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Birliğimizin 2015 yılı toplam bütçe gideri 447.069.05.-TL ve toplam bütçe geliri 455.187.59.-TL olduğu görüldü.

Gündemin dördüncü sırasında bulunan “2015 Yılı Faaliyet Raporu” nun Genel Sekreter Mehmet ŞENTÜRK tarafından okunmasından sonra yapılan oylamada, faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi.

2015 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülüp karara bağlanmasından sonra Gündemin beşinci sırasında bulunan hizmet aracı satın alınması konusu görüşülerek araç alımı yapılan oylama sonucunda oybirliği ile kabul edildi.

dsc_0095

Dilek ve temennilerden sonra Birlik Meclis Toplantısı sona erdi.

dsc_0089

2015 Faaliyet Raporu için tıklayınız.