Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » EĞİTİMLER » TAMAMLANAN EĞİTİMLER » Rize’de 12 Mayıs perşembe günü Eğitim Semineri yapıldı.

Rize’de 12 Mayıs perşembe günü Eğitim Semineri yapıldı.

mş

Birliğimiz; 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun Birliğimize yüklediği ve Birlik Tüzüğümüzde yer alan “Üye belediyelere, diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek” maddesinin gereği olarak belediyelerin zabıta birimlerine yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim seminerlerimiz, 12 Mayıs Perşembe günü Rize’de Rize Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda, yapıldı.

Birlik Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞENTÜRK’ ün yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün burada sizlerle beraber İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Sayın Recep DEMİR beraber olacak. İşyeri açma ve ruhsatlandırma ve zabıta ile ilgili diğer konularda hocamız son derece bilgili ve yetkili bir büyüğümüzdür. Zaman dilimini ayarlayarak sağ olsunlar davetimizi kırmayıp icabet ettiler. Sizler bugün bu eğitimde kafanıza takılan sorularınız varsa hocamızla paylaşabilirsiniz. Bu tür eğitim faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Sizlerin talepleri bizler için önemli. Sadece olumlu değil olumsuz eleştirilerinizi de bekliyoruz. Yani şurası eksik oldu şurayı şöyle yapsak daha iyi olur gibi düşünceleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın. Daha iyisine ve daha güzeline ulaşmak için eleştiriler önemlidir. Biz eleştirilere olumlu açısından bakarak değerlendiriyoruz. Eleştirilerden de çekinmiyoruz. Önemli olan hataların tekrarlanmamasıdır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarından sonra “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik” konusunda sunum yapıldı. Sunum sırasında ve eğitim sonunda seminere katılanların sorularına cevap verildi. Seminere Eğitimci – Konuşmacı olarak İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Sayın Recep DEMİR katıldı.

IMG-20160512-WA0008

IMG-20160512-WA0000

IMG-20160512-WA0004

IMG-20160512-WA0005