Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » Genel » “BELEDİYE HALK ELELE” TEMİZ ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜLER…

“BELEDİYE HALK ELELE” TEMİZ ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜLER…

IMG_0233

Birlik Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞENTÜRK, Rize’de Temiz Çevre, Temiz Toplum, Temiz Şehir vizyonunun ön plana çıkarılması için Rize Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen çevre yürüyüşüne katıldı.

Rize Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen çevre yürüyüşüne Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve eşi Menduha Kasap, Rize Çevre Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Tema Vakfı temsilcileri, Rize Kadınlar Derneği (RİKADER) çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları, Vatandaşlar ve Öğrenciler katıldı.
Çevre sorunlarının çözümüne rehber olacak yürüyüş Cumhuriyet Meydanından başlayıp Atatürk caddesi istikametinden Sahil Park Belediye Sosyal Tesislerinde sona erdi.

“DİNİMİZ VE KÜLTÜRÜMÜZDE TEMİZLİK ÖNEMLİ”

Burada katılımcılara bir konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap: “Rize Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak Rize’deki çevresel faktörlere ve değerlere olan hassasiyetimizi göstermek açısından bu faaliyeti gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Çevre çalışmalarımız kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’müzle birlikte Çevre Eylem Planı’na start verdik. Hem dinimizde hem de kültürümüzde temizliğe önem verilmektedir. Çevremizi ve toplumumuzu daha duyarlı hale getirmek ve farkındalık oluşturmak için bu tür faaliyetleri yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi olan bu topraklarda bizlere bu noktada daha da büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu manada Rize olarak örnek bir kent olmak noktasındayız” dedi.

IMG_0233

IMG_0420

IMG_0670(1)