Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » EĞİTİMLER » TAMAMLANAN EĞİTİMLER » 17 Mayısda Trabzon’da çalıştay düzenlendi.

17 Mayısda Trabzon’da çalıştay düzenlendi.

IMG-20160517-WA0008

Birliğimizce ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) işbirliğinde, 17 Mayıs 2016 Salı günü KTÜ Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde çalıştay düzenlendi.

 

Çalıştay Programına, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa AKKAYA, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Bölge Belediye Başkanları ve personelleri, Üniversite Eğitimcileri ve öğrencileri katıldı.

 

 

 

IMG-20160517-WA0007

Çalıştayın Yürütme Kurulunda; Prof. Dr. Bayram UZUN (Yürütme Kurulu Bşk.), Prof. Dr. Olkan ÇUVALCI (Mühendislik Fakültesi Dekanı) ve Mehmet ŞENTÜRK (Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri) yer aldı.

Çalıştayın açılış konuşmasında söz alan Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK; “Karadeniz Teknik Üniversitesi hocalarından, çalıştay yapılması için teklifte gelinmesi bizleri çok mutlu etti. Programın içeriğine baktığımızda belediyelerimiz için iyi bir fırsat olacağını gördük. Ve elimizden geleni yapabileceğimizi belirttik. Biz Birlik olarak, üye belediyelerimizin kurumsal kapasitelerini ve nitelikli personel sayılarını arttırmak için bu ve buna benzer çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Son yıllarda KTÜ ile beraber birçok eğitim faaliyetlerinde bulunduk. Üniversitemiz bölgemiz için çok büyük bir değerdir. Bölgemizin ve ilimizin sorunları ile yakından ilgilenen ve çözümler üreten bir kurumdur. Biz bundan sonrada çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün burada olduğunuz için bütün katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

IMG-20160517-WA0008

Çalıştayda işlenen konu başlıkları; İmar uygulamaları, 18. Madde Uygulamaları, Kamulaştırma vb. süreçlerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, Kentsel dönüşüm uygulamalarında sorunlar ve çözüm önerileri ve değer haritaları, Fotogrametrik halihazır harita yapımı, Numarataj- Mekânsal Adres Kayıt Sistemleri (MAKS) / Kent Bilgi Sistemleri, HES ve çevresel etkileri, Taşkın ve heyelan koruma yapıları, Kırsal alanlarda afet riskli yapıların tespiti, Kentsel dönüşüm süreçlerinde yapıların değerlendirilmesi, Yol kaplama, beton yollar, asfalt yollar, kent içi trafik düzenleme, Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği, Dolgu alanlarında peyzaj uygulamaları, sorunlar ve çözümler, Park bahçe peyzaj uygulamaları yeni gelişmeler ve öneriler, Nazım – Uygulama imar planlarının yapım süreçleri, sorunlar ve çözüm önerileri.

IMG-20160517-WA0011

dsc_0001