Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » Rize’de Şehit Binbaşı Kulaksız’ın Eşi ile İftarda Bir Araya Gelindi

Rize’de Şehit Binbaşı Kulaksız’ın Eşi ile İftarda Bir Araya Gelindi

Rize’de Şehit Binbaşı Kulaksız’ın Eşi ile İftarda Bir Araya Gelindi

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız eşi Sibel Kulaksız düzenlenen iftar yemeğinde Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile bir araya gelerek, Şehit Binbaşı Kulaksız’ın isminin Rize’de bir sokağa verilmesinden dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Kasap’a teşekkürlerini sundu.

Rize Merkez’e bağlı Küçükçayır Köyü Andon Memişoğlu tesislerinde Rizeli işadamı Mehmet Karaca tarafında düzenlenen iftar yemeğine Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap da katıldı.

Başkan Kasap burada Rize İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun ve Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın eşi Sibel Kulaksız ile bir araya geldi. Rize’nin Atmeydanı mahallesinde bir sokağa Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın isminin verilmesinden dolayı duymuş olduğu gurur ve memnuniyeti dile getirerek Başkan Kasap’a teşekkürlerini sunan Sibel Kulaksız, Rize’de bulundukları günden bu yana kurmuş oldukları dostlukları sürdüklerini, Şehit Binbaşı Kulaksız’ın isminin yaşatılmasının kendilerini son derece duygulandırdığını belirtti.

Kahramanca görev yapan ve şehit düşen Binbaşı Kulaksız’ın Rize’de vefa ile yaşatılmasına destek olmak istediklerini belirten Başkan Kasap, ülkenin birlik ve bütünlüğünün asla bozulmayacağını ifade etti.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Heyeti Üyesi sıfatıyla Belçika ve Fransa’da düzenlenen bir dizi toplantıya katılması dolayısıyla, Binbaşı Arslan Kulaksız’ın isminin Rize’de bir sokağa verilmesi programına katılamamıştı.

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Muş’un Malazgirt ilçesinin Jandarma Komutanı iken ilçe merkezinde eşi ve çocuğuyla birlikte bulunduğu otomobilinde teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanıp şehit olmuştu. Binbaşı Kulaksız Rize’de de 3 yıl boyunca görev yapmıştı.

490ff49b-c97e-43e3-921a-d99df724e014

d8b638f5-aaeb-467a-965f-49eaf4e71ed9