Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » EĞİTİMLER » YÜKSEK LİSANS PROGRAMI » 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yüksek Lisans Başvuruları Başlıyor.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yüksek Lisans Başvuruları Başlıyor.

ktü

Birliğimiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile halen Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine üye belediyelerin lisans mezunu olan, başkan, meclis ve encümen üyeleri, memurları, işçileri, sözleşmeli personeli ve diğer çalışanlarının Karadeniz Teknik Üniversitesinde açılan lisansüstü eğitim programlarında eğitim görmesi sağlanmıştır.
Lisansüstü Eğitim Programı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülecek, “Kamu Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ve “İşletme Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” olmak üzere iki program olarak gerçekleşecektir.
Ön kayıtlar Karadeniz Teknik Üniversitesinin resmi web sitesinden 20 Haziran tarihinde başlayacak, 27 Haziran 2016 tarihinde sona erecektir. (Ön kayıtlarını online olarak yaptıranların Birliğimiz kontenjanından yararlanabilmesi için isimlerini ve kayıt oldukları bölümü Birliğimize bildirmeleri gerekmektedir.)
Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile ilgili bilgiler:
1- Programlar, Uzaktan Eğitim yolu ile yürütülecektir.
2- İşletme ve Kamu Yönetimi olmak üzere iki program seçeneği mevcuttur.
3- ALES sınavı şartı, sınavına girmiş olmak gibi hiçbir şart bulunmamaktadır.
4- Başvuru için tek şart: Bir lisans programı mezunu olmaktır.
5- Eğitim süresi en az üç, en fazla altı yarıyıldır. Yani 1,5 yılda mezun olunacaktır.
6- Eğitim harcı, toplam 6.000 TL olup, üç ayrı dönemin başında 2.000 TL harç ücreti yatırılacaktır.
7- Başvurular sadece internet üzerinden yapılacaktır. ( http://www.ktu.edu.tr/sbe-basvuru ) Aday KTÜ’ye gelmiyor. Başvuru anında ekrandaki form dolduruluyor, istenen bir belge yok. Ad, soyad, baba adı, diploma notu, mezun olunan bölüm vb sorular doldurulup kayıt edilince BAŞVURU yapılmış oluyor.
8- Başvurular tamamlandıktan sonra, Enstitü tarafından diploma notu en yüksekten düşüğe doğru program adayları sıralanacak, kontenjan dolana kadar yerleştirme yapılacaktır. Başka bir sınav, mülakat vb işlem bulunmamaktadır.
9- Ön kayıtlarını online olarak yaptıranların Birliğimiz kontenjanından yararlanabilmesi için isimlerini ve kayıt oldukları bölümü Birliğimize bildirmeleri gerekmektedir.
10- Aday, kontenjan içinde yer almışsa, daha sonra diploma, transkript, nüfus cüzdanı gibi belgelerin aslı ile şahsen Enstitüye gelip KESİN KAYDINI 11 – 15 Temmuz 2016 tarihlerinde yaptıracaktır.
11- Anlaşılmayan konular hakkında lütfen Birliğimiz yetkililerinden bilgi alınız.

http://www.ktu.edu.tr/sbe-basvuru

Bir önceki dönem yükseklisansa başlayanlar için ders yenileme tarihleri 5-9 Eylül 2016 tarihlerinde yapılacaktır.