Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » Genel » Kadir Gecemiz Mübarek Olsun…

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun…

nete yükleee

Birlik Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞENTÜRK, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik etti.

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kur’an-ı Kerim’de, “Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır” mealindeki ayetle bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir.

Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde; ibadetlerimizde, ahlâki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.

Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.

Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde; bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felâketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, milletçe kara günlerin geride kaldığı, güzel günlerin yurdumuza hakim olduğu bir geleceği Cenab-ı Allah’tan diliyoruz. Kadir gecesi bütün İslam âlemi ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Sağlık, huzur ve barışın daim olması dileğiyle saygılar, sevgiler…