Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » BAŞKAN KASAP’TAN YOĞUN BİR GECE

BAŞKAN KASAP’TAN YOĞUN BİR GECE

BAŞKAN KASAP’TAN YOĞUN BİR GECE

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Milli İrade Demokrasi nöbetinin 7. Gününde gece boyu farklı noktalarda vatandaşlarla bir araya geldi

15 Temmuz günü ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini engellemek ve vatanı korumak adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanları boş bırakmayın çağrısı üzerine ülke genelinde başlayan Milli İrade Demokrasi nöbetinde 7. gün tamamlandı.

81 ilde devam eden nöbetin Rize ayağında her gün binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanında, vatan aşkıyla, tek yürek gün boyu meydanı boş bırakmıyor. Ellerinde Türk Bayrakları, dillerinde dualarla görevlerini en güzel şekilde yerine getiren Rizeliler ellerindeki pankartlarla dünyaya mesaj veriyor.

A TV KANALI RİZE’Yİ EKRANLARA TAŞIDI

Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın da vatandaşlara eşlik ettiği Milli İrade Demokrasi nöbetinin 7. gününde A Haber kanalı Rizelileri ekranlara taşıdı. Coşkulu kalabalığın olduğu bir ortamda canlı yayın yapan A TV Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı konuk alarak kendisine gündeme dair sorular yöneltti. A TV kanalı canlı yayınına konuk olan Başkan Kasap, duygu ve düşüncelerini ekranlara taşıyarak alanı hınca hınç dolduran hemşehrilerine vermiş oldukları destekten ötürü teşekkür etti.

RİZE PROTOKOLÜ İLÇELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Rize Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarla birlikte nöbet tutan Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman bir süre sonra ilçelere yönelik ziyaretlerde bulundular. İlk olarak İyidere ilçesini ziyaret eden Başkan Kasap ve beraberinde İl Başkanı Avcı burada bulunan vatandaşlara hitaben bir konuşma gerçekleştirdiler. Kaçkar Tv ekranlarından da canlı yayınlanan organizede vatandaşlara kavurma pilav ikram edildi.

GÜNEYSU’YA TAZİYE ZİYARETİ

Gece boyu farkı noktalarda vatandaşla birlikte zaman geçiren ve onlara destek veren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, beraberinde Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerinde Güneysu ilçesine hareket etil. Güneysu’da nöbet tutan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Kasap, önceki gün İstanbul’da hastalığı sonucu vefat eden ve memleketi Rize’de defnedilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dayısı merhum Saim Mutlu’nun evine giderek aileye taziyede bulundu.