Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » İWE 2016- Konferansı İstanbul’da 1 – 3 Eylül’de.

İWE 2016- Konferansı İstanbul’da 1 – 3 Eylül’de.

iwe-logo-1

Türkiye’de su ve atıksu teknolojileri konusuna odaklanmış ilk ve tek sektörel etkinlik olan IWE İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı 1 – 3 Eylül 2016 tarihleri arasında 2. kez İFM İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Fuar Direktörü Sayın Tülin Bozkurt Bulut’un yazılı açıklaması; “Türkiye’de su ve atıksu teknolojileri konusuna odaklanmış ilk ve tek sektörel etkinlik olan IWE İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı, tüm sektör profesyonellerinin bir araya geleceği, sektörün ihtiyaçları, sorunları ve çözüm önerilerinin tek bir çatı altında sunulacağı önemli bir buluşma platformu olacak. AB raporlarına göre, Türkiye su ve atıksu çözümleri için dünyanın en büyük pazarlarından biridir. Yeni ve rehabilitasyon projeleri için 2023 yılına kadar 33.9 milyar Avro yatırım yapılmasının planlanıyor olması da Fuar’ın kamu ve özel sektör profesyonelleri ve yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi olacağını şimdiden kanıtlıyor.

2015 yılında ilk kez organize edilen ve 95 katılımcı ve 244 markayı, 59 farklı ülkeden 3.539 yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçiyle buluşturan IWE İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferansı, su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atıksuların arıtımı ve geri dönüşümü ile ilgili çok kapsamlı bir alanda son teknolojileri ve gelişmeleri aynı platformda bir araya getirecek.
Doğadaki tüm kaynaklar gibi su da dünyadaki rezervlerinin hızlıca tükendiği yaşamsal bir kaynak. Sanayileşme, plansız şehirleşme, hızlı nüfus artışı, evsel ve endüstriyel su tüketiminin artması, sera gazlarındaki artış, küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi nedenlerle dünyadaki içilebilir su kaynakları giderek azalmaktadır. Yenilenebilir su kaynaklarının hızla azalması, evsel ve endüstriyel su tüketiminin çok daha etkin yapılmasını gerektirmektedir.

iwe-logo-1