Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » Rize Belediyesi Gündüz İşte, Gece Nöbette

Rize Belediyesi Gündüz İşte, Gece Nöbette

Rize Belediyesi Gündüz İşte, Gece Nöbette

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yapılan darbe girişimi ve ülkenin içine sokulmak istendiği karışıklığa rağmen belediye çalışmalarında aksama yaşatmadıklarını belirterek, yaz sezonu boyunca sıcak asfalt, aydınlatma, duvar ve altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

Mahalle yolları, caddeler ve ana arterlerde asfaltlama, bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık veren belediye ekipleri, belirlenen programlar dahilinde sistemli olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Son olarak Engindere, Ekmekçiler, Portakallık, Kale ve diğer mahallelerde çalışmalarını yürüten ekipler, Rize Sanayi Sitesi’nde de kapsamlı bir asfaltlama çalışması gerçekleştirdiler.

Ülkenin sokulmak istenildiği çıkmaza izin vermeyeceklerini ve vatandaşlara olan hizmetlerine hızla devam edeceklerini vurgulayan Başkan Kasap, “Ülke olarak içine sokulmak istendiğimiz kaosa asla izin vermeyeceğiz. Geceleri milli irade ve demokrasi nöbetimizdeyiz. Ekiplerimizle meydandaki vatandaşlarımıza yemek ve temizlik hizmeti veriyoruz. Gündüz ise mahallelerimizdeyiz asfalt, yol bakım, duvar, aydınlatma ve daha bir çok çalışmalarımızı aralıksız olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

YAZ SEZONU VERİMLİ GEÇİRİLİYOR

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, havaların iyi gitmesiyle birlikte çalışmalara hız kazandırdıklarını ifade ederek, “Belediye ekiplerimiz bozulan ve yeni yapılan yollarda asfaltlama ve altyapı çalışmalarına devam ediyor. Mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla istişare içerisinde olarak oluşturduğumuz program neticesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak Sanayi Sitemizin içerisinde yol bakım ve asfaltlama çalışmamızı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.