Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » Genel » Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Toplantısı Trabzon’da yapıldı.

Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Toplantısı Trabzon’da yapıldı.

IMG-20160809-WA0000

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Toplantısına Katıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığının Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2014-2020 dönemi kapsamında önümüzdeki aylarda teklif çağrısına çıkılacağından bu çerçevede, Programın Yönetim Makamı, Ulusal Otoritesi olan Avrupa Birliği Bakanlığının ve Avrupa Komşuluk Aracı Sınır Ötesi İşbirliği Programları Teknik Destek ekibi tarafından Programın yeni döneminin tanıtımı, teklif çağrısı için proje hazırlanması ve ortaklıklar kurulmasına yönelik toplantı bugün Trabzon’da bir otelde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşma yapan, Trabzon Valisi Yücel YAVUZ, Trabzon’da böyle bir toplantının gerçekleşmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Karadeniz havzasında bulunan ülkelerin birçok sorun karşısında bir araya gelerek bu sorunlara çözüm arayışı içerisinde olması bölgesel kalkınmayı da hızlandıracaktır. Türkiye özellikle ekonomik alanda önemli gelişmeler kaydetti. Bunu hazmedemeyen bazı odaklar 15 Temmuz’daki gibi girişimlere başvuruyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar ülkemizin ilerleyişini durduramayacaklar. Çok çalışmalıyız, çok üretmeliyiz. Bu anlamda işbirliklerini çok önemsiyorum. Bu toplantı ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sunacaktır. Katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı katılımcı üyelerin sunumlarıyla devam etti.

IMG-20160809-WA0000

 

DSC_7340

DSC_7333