Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Geleneksel 8. Formulaz Tahta araba yarışları Sona Erdi.

Geleneksel 8. Formulaz Tahta araba yarışları Sona Erdi.

IMG_1748

Red Bull sponsorluğunda son 8 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Tunca Formulaz Tahta Araba Yarışları bu yılda 8. kez Rize’nin Ardeşen ilçesi Tunca beldesinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin bir çok ilinden yarışmacıların ve izleyicilerin katıldığı yarışlarda Formulaz tahta araba yarışları, Karadeniz’de genç yaşlı herkesi Formula 1 heyecanı ile bir araya getirdi. 90 yarışmacının katıldığı yarışlarda 170×70 büyüklüğündeki tahta arabalarla 1.6 km uzunluğundaki parkurda kıyasıya yarışıldı.

Yarışmalara Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Milletvekili Osman Aşkın BAK Ardeşen Kaymakamı Emrah YILMAZ, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Jandarma Garnizon Komutanı Mustafa ÇİÇEK, Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan GÜLTEKİN, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Yeğen, Çaykent Belediye Başkanı, Hasan KARA, Büyükköy Belediye Başkanı, Mustafa KÜLÜNKOĞLU, Madenli Belediye Başkanı Necip YAZICI , Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya BALCI, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Ardeşen Emniyet Müdürü Ahmet Levent BÖKE, Dünya supersport şampiyonu motorsikletçi Kenan SOFUOĞLU , Daire Amirleri ve vatandaş katıldı

Formulaz tahta araba yarışlarına katkı sağlayan  Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN yaptığı konuşmada; Formulaz bence Türkiye’de eşi benzeri olmayan  yarış organizasyonlarından biri bölgemiz turizminin tanıtımı ve gelişimi açısından önemli bir yere sahip, bu tür Spor Organizasyonlarına yardımımızı hiçbir zaman esirgemedik ve  esirgemeyeceğiz dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN ‘in konuşmasının ardından yarışmaya davetli olarak katılan Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK’e  teşekkür plaketi takdim etti.

Yarışma Sonucunda  Birinciliği Serhat KURKUT,  İkinciliği Murat GÜL , Üçüncülüğü Fatih ÇUKUR kazandı.

IMG_1750

IMG_1716

IMG_1713