Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » Streetball Turnuvası Rize’de Başladı

Streetball Turnuvası Rize’de Başladı

Streetball Turnuvası Rize’de Başladı

Rize basketbol’unun unutulmayan ismi İrfan Köksal Eyüboğlu’un ismi ile bu yıl 8.’si düzenlenen Streetball ( sokak basketbolu )Turnuvası Rize Belediyesi Sahil Parkında başladı.

8. Çay ve Yaz Sporları Şenliği kapsamında düzenlenen turnuvaya Büyük Erkeklerde 32 takım, Büyük Bayanlarda 20 takım, Küçük Erkeklerde 20 takım, toplamda 300 sporcu katıldı.

Rize basketbol’unun unutulmayan ismi, Rize Belediye’spor Basketbol takımının kurucusu merhum İrfan Köksal Eyüboğlu’nun adını taşıyan turnuva büyük bir katılımla başladı. 24 – 25 – 26 Ağustos tarihleri arasında 3 gün sürecek olan turnuvanın final maçında dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.

Turnuva açılışına Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, sporcular ve Basketbol severler katıldı. Protokol konuşmalarıyla başlayan turnuvanın ilk maçının başlangıcını protokol mensupları birlikte yaparak tüm takımlara başarılar dileğinde bulundular.

İlk gün Büyük Erkekler maçları ile başlayan turnuva 2. ve 3. gün diğer kategorideki sporcuların oynayacağı karşılaşmalarla devam edecek. İlgiyle izlenen turnuva heyecanı sahil kompleksi Belediyespor tesislerinde 25 Ağustos Perşembe günü saat 17.00 da devam edecek olup, 26 Ağustos Cuma günü saat 15.00 da yapılacak olan final maçı ile son bulacak.

Streetball Turnuvasına Gürcistan’ın yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinden Artvin, Ordu, Trabzon, Samsun, Giresun, Sinop’tan sporcular katılıyor.