Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi

15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi

15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, AK Parti Rize İl Teşkilatı tarafından açılan Rize’de, 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnişi konu alan “Milli İradenin Yükselişi Sergisi” ne katıldı. Başkan Kasap, “Biz de belediye olarak yaşadığımız bu süreci kitaplaştıracağız” dedi.

Tuzcuoğlu Memişağa Park’ında açılan sergide, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Partimizin böylesine güzel bir organizasyon düzenlemiş olmasından memnuniyetimi dile getiriyorum. 15 Temmuz ülkemiz için yeni bir milattır. Bu çerçevede yaşananları her zaman hatırlamak ve unutmamak noktasında böyle bir faaliyetin anlamlı ve faydalı olacağına inanıyorum. Biz de belediye olarak yaşadığımız bu süreci kitaplaştırma noktasındayız. İnşallah daha iyi noktalara gideceğiz ülkemiz için güzel günler bizleri bekliyor.” Dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “27 gün boyunca Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nında hepbirlikte milli iradeye sahip çıkmak için amansız bir mücadele verdik. Aynı şekilde bütün ilçelerimizde bu faaliyetler eksiksiz bir şekilde sürdürüldü. Buradaki en önemli konu bu süreç içerisinde yaşadıklarımızı unutmamamız ve unutturmamamızdır. Bütün dostlarımızın ve aile bireylerimizin bu sergiyi gezmeleri konusunda hassasiyet bekliyorum. “diye konuştu.

Darbe girişimi gecesi yaşananların fotoğraflarının bulunduğu sergiye Belediye Başkanı ve AK Parti İl Başkanının yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları, Gençlik kolları ve vatandaşlar katıldı. Sergi Hava şartlarının uygun olduğu günlerde açık olacak.

IMG_1422 IMG_1440 IMG_1493 IMG_1511 IMG_1521(1) IMG_1536