Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Yüksek Lisans ders seçimleri başladı.

Yüksek Lisans ders seçimleri başladı.

ders_kayit

Birliğimiz ile KTÜ arasında yapılan protokolle Kamu Yönetimi ve İşletme dallarında yapılan 2016 -2017 eğitim öğretim dönemi “Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Güz Dönemi Ders Yazılımları 05-09/06/2016 tarihleri arasında ÖĞRENCİ GİRİŞİ ARAYÜZÜNDEN (http://bys.ktu.edu.tr/BYS/bys.aspx?giris=3 ) yapılacaktır.

DERS SEÇİMLERİNE İLİŞKİN

Güz dönemi ders programı ilan edilmiştir. KTÜ UZEM KAMU YÖNETİMİ internet adresinden programı öğrenebilirsiniz. Programda bazı dersler çakışmaktadır. Ders seçimlerinizi çakışan dersleri göz önünde bulundurarak yapınız. Aynı gün ve saatte bulunan dersleri seçmeyiniz. Bahar dönemi 5 ders (15 kredi) ve güz dönemi 5 ders (30 kredi) olmak üzere 30 krediyi tamamlayacak şekilde ders seçimlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Dönem projesi dersini yalnızca 2. sınıf (3. döneme geçen) öğrencileri seçebilir.
Geçen sene güz dönemi zorunlu olan tüm dersler seçmeli olmuştur. Bir öğrenci kaldığı dersin yerine en fazla başka bir dersi saydırabileceğinden zorunlu olan derslerden kalan öğrencilerin öncelikle bu kaldıkları derslere yazılmaları gerekmektedir.  (http://uzem.ktu.edu.tr/ )