Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birlik Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞENTÜRK, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için mesaj yayımladı.

Birlik Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞENTÜRK, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için mesaj yayımladı.

14183778_1060383787416540_4797443457390130064_n

Birlik Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ŞENTÜRK’ün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için mesaj yayımladı.
“Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve tatlı heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, hepimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Eğitim her toplumun hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmede en büyük güçtür. Tarihin her döneminde insanlığa değer katan milletimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yolunda, en güçlü ve etkili kaynak eğitimli genç nesillerimizdir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında; yüreği insan sevgisi ile dolu; Türk milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan; kendisiyle barışık, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve bunları davranışlarıyla gösteren başarılı bireyler olarak yetiştirmek en büyük amacımızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini, saygı ve şükranla yâd ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile ailelerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.