Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Bir Projeye Daha Hibe Almaya Hak Kazandı.

Bir Projeye Daha Hibe Almaya Hak Kazandı.

logo-dkbb-doka

Birliğimiz, DOKA Teknik Destek Programı kapsamında yeni bir projeye daha hibe destek almaya hak kazandı.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ( DOKA ) tarafından sunulan teknik destek programları hibeleri, yerel aktörlerin kurumsal kapasitelerin arttırılmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
DOKA Teknik Destek Programı kapsamında sunmuş olduğu projesine hibe destek alan Birliğimiz, Trabzon ilinde bulunan başta 19 belediye olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bir Coğrafi Bilgi Sistemi Yazılımı olan ArcGis kullanımı konusunda eğitim verilecek. 3 gün sürecek olan eğitimde Trabzon il sınırları içerisinde bulunan belediyelerde ve çeşitli kurumlarda görev yapan toplamda 40 kişiye eğitim verilecek.
Verilecek olan Eğitimin içeriği ise şöyle;
1. Coğrafi Bilgi Sistemlerine CBS’ ye Giriş Coğrafi Bilgi Sistemleri CBS nedir, nerelerde kullanılır ve gereklidir, CBS alanındaki gelişmeler ve genel bilgilerin detaylı sunumu, CBS’nin temel kavramlar, bileşenler vr fonksiyonların taranması. Konumsal veri nedir, türleri ve özellikleri nelerdir, kurumsal veri tabanlı soru ve analizi uygulamalarının anlatımı.
2. Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulamalarında ArcGIS Kullanımı ve CAD Tabanlı Konumsal / Mekansal Verilerin Entegrasyonu ve Sonuç Ürün Yönetimi Bir Coğrafi Bilgi Sistemleri yazılımı olan ArcGIS Deskop Arcview yazılımının yüklenmesi, Coğrafi/ kurumsal veritabanı hızlandırma, Raster ve Vektör verilerin kulanımı, ArcMap’te CAD tabanlı sayısal verilerin aktarılması ve görselleştirme çalışmaları.
Teknolojiye sürekli ayak uydurmanın toplumun yararına olacağının daima bilinci içerisinde olan Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği bu program sayesinde, belediyelerimiz daha hızlı ve güvenilir hizmet verecekler.