Yurtdışı programına davet

1_17_08_14_12_48_24

Birliğimiz ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde, 24 – 28 Ekim 2016 tarihlerinde Bosna – Hersek Cumhuriyetine 40 kişilik teknik ve kültür gezi programı düzenlenmiştir. İkinci 40 kişilik program daha sonra başka bir Balkan ülkesine yapılacaktır. Programlara Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine üye belediyelerin, belediye başkanları katılabilecektir.

Programın ihale işlemleri devam ettiğinden, kesin program (Trabzon Havalimanından hareket ve dönüş saatleri, tur programı, vb.) daha sonra bildirilecektir. Gezi programına Birliğimizin davetlisi olarak katılmak isteyen belediye başkanlarımızın 12 Ekim 2016 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar isimlerini Birliğimize bildirmesi gerekmektedir. Program katılım listesi başvuru sırasına göre yapılacak olup, son başvuru tarihinden önce 40 kişilik kontenjanın dolması durumunda yapılan başvurular yedek listeye alınacaktır. Bu nedenle son başvuru tarihini beklemeden biran önce başvuruların yapılması önem arz etmektedir.

Ayrıca programa katılacakların pasaportlarının en az, 1 Nisan 2017 tarihine kadar geçerli olmasına dikkat etmelidirler. Geçerlilik süresi bu tarihten önce olanların, yurt dışına çıkmasında problemler yaşanabilmektedir.

Başvurular tamamlandığında programla ilgili tüm bilgi ve belgeler tarafınıza bildirilecek olup, www.dkbb.gov.tr adresimizden de duyurulacaktır.

basvuru-formu-bosna-hersek