Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » BAŞKAN KASAP RİZE’NİN TURİZMİNİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN KASAP RİZE’NİN TURİZMİNİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN KASAP RİZE’NİN TURİZMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Turizm” konulu 2. Rize Sempozyumunun açılışında Rize Turizmini ele alan bir konuşma gerçekleştirdi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin öncülüğü, Rize Valiliği, Rize Belediyesi, ÇAYKUR, Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsasının destekleriyle bu yıl Rize’de ikincisi düzenlenen Turizm konulu 2. Rize Sempozyumunun açılışı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Açılışa Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman, Oda Başkanları, STK Temsilcileri, Öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sempozyumun Panel Başkanlığını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi ve Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kızıltan yaparken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Baki Alkaçar, Doğa Fotoğrafçısı Yazar Ersin Demirel, Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar programa konuşmacı olarak katılarak görsel sunumlar eşliğinde ilgili oldukları alanda konuşmalarını gerçekleştirdiler. Üç gün sürecek olan Sempozyumda yapılacak olan 9 oturumda ilimiz Turizm alanında farklı temalarla ele alınacak.

BELEDİYE OLARAK TURİZME KATKI SAĞLIYORUZ.

Sempozyumda bir konuşma gerçekleştiren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,” Rize, tüm Türkiye’de olduğu gibi yeni bir vizyon ile atılım içerisine olan iller arasındadır. Bilindiği gibi ilimizin en önemli geçim kaynağı uzun yıllardır Çay tarımıdır. Buna alternatif olarak son yıllarda Turizm ikinci önemli gelir kaynağı olabileceği tartışmaları içerisinde yerini almış ve bu gün bu noktalara gelinmiştir. Böyle bir sempozyumun ilimizde yapılması ve bu konuların burada tartışılması Turizm alanında ilimize büyük katkı sağlayacaktır. Bizler yerel yöneticiler olarak bulunduğumuz şehirlere katkıda bulunma noktasında kurumlarımızla diyalog içerisinde bir çok faaliyetin içerisinde olmaya çalışıyoruz. Turizm faaliyetinin planlanması noktasında en önemli noktalardan bir tanesi bölgede turizm alt yapısının oluşturulmasıdır. Özellikle konaklama noktasında son yıllarda belediye olarak önemli katkılar sağlamaya çalışıyoruz. Şehrimizde 5 yıldızlı oteller yapılmaya başlandı. Bununla beraber şehrimizin albenisini oluşturacak bir takım projeleri hayata geçirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu sempozyumun düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

img_44371

img_44511

img_4517