Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birliğimizden Fotoğraf Yarışması…

Birliğimizden Fotoğraf Yarışması…

Birliğimizce fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. Birlik Encümenimizin 26.04.2011 tarih ve 6 sayılı kararı ile yapılmasına karar verilen yarışma ile Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Ordu İl sınırları içerisinde bulunan yerlerin tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkarmak, fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacı güdülmektedir. Ayrıca bu etkinlik aracılığıyla fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunulurken, yarışmada seçilen fotoğraflarla Doğu Karadeniz’in il ve ilçelerinin tanıtılması için arşiv oluşturulacaktır.

Yarışmanın konusu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin doğal güzelliklerini, geçmişten geleceğe kentsel dokusu ve modern yapısını, fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunarak yansıtmaktır.
Yarışmaya başvuruları Birliğimiz merkezine yapılacak ve son başvuru tarihi 16.09.2011 günü mesai bitiminde olacaktır. Posta veya benzer yollar ile başvurular kabul edilecektir.

Yarışmada birinciye 3.000,00.-TL, ikinciye 2.000,00.-TL, üçüncüye 1.500,00.-TL ödül verilecek, ayrıca jüri özel ödülü olarak 1.000,00.-TL ve üç adet mansiyon ödülü olarak 500,00.-TL verilecektir.
Yarışma değerlendirilmesi 19.09.2011 günü yapılacak olup sonuçlar Birliğimiz tarafından açıklanacaktır.
Ödül töreni ve gala gecesi ileride belirlenecek bir günde yapılacak olup kesin tarih belirlendiğinde Birliğimizce duyurulacaktır.

Şarname İçin Tıklayınız…

Başvuru Formu İçin Tıklayınız…