Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » BİRLİK ENCÜMENİ » Recep ÇEBİ – Araklı Belediye Başkanı

Recep ÇEBİ – Araklı Belediye Başkanı

Recep ÇEBİ – Araklı Belediye Başkanı

1965 yılında Araklı İlçesi Yolgören mahallesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Araklı’da tamamladı. Profesyonel iş hayatına, 14 yaşında esnaflıkla başladı.

Siyasete ilgisi de bu dönemlerde başlayan Çebi, Özal’lı yılların Anavatan Partisinde Gençlik Kolları başkanlığı ve İlçe başkanlığı görevlerinde bulundu. Siyasi hayatının temellerini bu dönemlerde atan Recep ÇEBİ, çalıştığı yıllar boyunca vatandaşla olan yakın diyaloğu sayesinde çok tanındı ve çok sevildi. 2004 yılı yerel seçimlerinde Anavatan Partisinden büyük bir oy oranıyla İl Genel Meclisinde Araklı’yı temsil etmeye hak kazandı.

Deneyim ve tecrübelerini burada pekiştiren, bu yolda 33 yıl çalışan Başkanımız, 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde Ak Parti Teşkilatının ve halkın yoğun teveccühüyle Araklı Belediye Başkanı olarak adaylığını koydu ve Belediye Başkanlığına seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimleri için Ak Parti’den yeniden Araklı Belediye Başkan Adayı gösterilen ve 2014 Yerel seçimlerinide büyük oy oranıyla kazanan Başkanımız; evli ve bir kız, üç erkek çocuk babasıdır