Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » Genel » “ DKBB MAKS/ CBS Eğitimine Başlıyor” Adlı projenin Eğitim Semineri tamamlandı.

“ DKBB MAKS/ CBS Eğitimine Başlıyor” Adlı projenin Eğitim Semineri tamamlandı.

dsc_0162

Birliğimizce düzenlenen “ DKBB MAKS/ CBS Eğitimine Başlıyor”  başlıklı projenin Eğitim Semineri kapanış programı 24 Kasım 2016 Perşembe günü yapıldı.

Eğitim Programının kapanış ve sertifika törenine; Trabzon Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa AKKAYA, Büyükşehir Bilgi İşlem Daire Başkanı Sayın Ahmet KURT,  Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, Büyükşehir İmar ve Şehircilik Şube Müdürü Ömer SÖYLEMEZ, Araklı Belediyesi Meclis Üyesi Ekrem REİS, Of Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Yüksel YAŞAR ve belediye personelleri katıldı.

Eğitim Programının kapanış konuşmasını Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK yaptı. Genel Sekreter Şentürk; “Trabzon ilinde yer alan başta 19 belediye olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bir Coğrafi Bilgi Sistemi Yazılımı olan ArcGis kullanımı konusunda eğitim verilmesi planlanmaktadır. Bu eğitimin katkısı; Proje eğitimi alan teknik personelin Cografi Bilgi Sistemi oluşturulması kapsamında konumsal veritabanının hazırlanması ve yönetimde temel alıntıların üretilmesi, böylelikle dinamik ve hızlı bir şekilde altyapı hizmetinin verilmesi, proje hazırlama konusunda uzmanlaşmasıyla birlikte konumsal veriye dayalı sorgu ve analizlere uygulayabilecek marka projelerin daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesi, bu sayede oluşturulacak sorumlu bölge konumsal veri altlıklarıyla gerçekleştirilecek kamu hizmeti sürdürülebilir ve güncellenebilir bir yapıda olması sağlanacaktır. Proje sonunda eğitim almış teknik personel, eğitim sonrası kurumlarında yer alan diğer teknik personellerinde bu konularda bilgi sahibi olmalarını ve yazılımı öğretebilmelerini sağlanacaktır” dedi.

Proje kapsamında sunulan eğitim programına eğitimci – konuşmacı Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisi Sayın Selçuk ERBAŞ katıldı.

dsc_0147

dsc_0162

dsc_0128

dsc_0126