Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » “Yerel Yönetim Birlikleri” Konferansı İstanbul’da yapılacak.

“Yerel Yönetim Birlikleri” Konferansı İstanbul’da yapılacak.

mehmet-senturk

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, İstanbul’da 8 Aralık 2016 Perşembe günü yapılması planlanan “Yerel Yönetim Birlikleri” Konferansına konuşmacı olarak davet edildi.

Afganistan Yerel Yönetimler Bakanlığı ve Afgan Belediye Başkanları ile diğer yerel yetkililerden müteşekkil bir heyet tarafından 4-12 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul’da ve Kocaeli’de bir teknik inceleme ziyaretinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Söz konusu ziyaretin amacı, yerinden yönetim ve belediyecilik alanında Türkiye’deki başarılı tecrübeleri etüt etmek ve Türk yerel yönetim sistemi hakkında pratik ve akademik bilgileri elde etmektedir.

Heyet, Afganistan Yerel Yönetimle Bakanlığı Belediyelerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Sn. Abdul Baqi Popal başkanlığında, Bakanlık Danışmanı Sn. Ahmad Sayed Faizi, Şeht Yönetimi Genel Müdürü Sn. Naseer Hamidi ve Maymana, Feroz Koh, Qala-l-Now, Khost, Ghazni, Asadabad,Mazar-e Sharif, Mihtarlam, Maydan Shahr şehirlerinin Belediye Başkanları, Belediye İstişare Meclisi Başkan Yardımcıları ve yerel yönetim uzmanlarından oluşacaktır.

Heyet Listesi heyet-listesi