Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Rize Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Osman KARAVİN vefat etti.

Rize Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Osman KARAVİN vefat etti.

osman-karavin-foto

Rize Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı ve Rize Ak Parti İl Başkan Yardımcısı tanıtım medya başkanı Osman KARAVİN 05.12.2016`da hayata veda etti.
OSMAN KARAVİN KİMDİR?

1968 yılında Rize’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimimi Rize’de tamamladı sonra İstanbul Üniversitesi İletişim fakültesinden 1994 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi radyo-televizyon kurulmasında yer aldı. 1992 yılında TGRT dış yapımlar biriminde çalıştı. 1993-2004 yılları arasında ATV’de görüntü yönetmeni olarak çalıştı.

2005 yılında ATV’den istifa ederek aile şirketini yönetmek için Rize’ye yerleşti. Ak Parti Rize 2. Olağan kongresiyle il yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Tanıtım medyadan sorumlu il başkan yardımcısı olarak 2006-2009 yılları arasında görev yaptı. 2009 mahalli idareler seçimlerinde Rize Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. 5 yıl sürecince Rize Belediyesi Başkan yardımcılığı yaptı. 2007-2009 seçimlerinde il tanıtım medya SKM başkanlığı yaptı. Ak Parti Rize 5. Olağan Kongresinde il yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Tanıtım ve medyadan sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürütürken ani bir şekilde rahatsızlanıp hayata veda etti.
Ayrıca Karavin, Rize TÜMSİAD üyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tanıtım ve iletişim komisyon üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Karavin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın Trabzon’da katıldığı AKSA Çağrı Merkezinin açılış töreni sırasında rahatsızlanarak KTÜ Farabi Hastanesine kaldırılmış ve aort damarının yırtılması nedeniyle burada ameliyat edilmiş, ameliyatın ardından tedavisi devam ederken 2. bir ameliyat geçirmiş ve yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilmekteydi. Karavin 05.12.2016 gecesi saat 01.00’de hayata veda etti.