Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » ÜYELERDEN HABERLER » BAŞKAN KARAPIÇAK ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTU

BAŞKAN KARAPIÇAK ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTU

BAŞKAN KARAPIÇAK ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTU

Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi Sorumlusu Onur Kemal’in düzenlemiş olduğu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle bir araya geldi.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, yapmış olduğu açıklamada; “Tirebolu Beledisi olarak her zaman engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir yaşam sağlamak için hizmet üretmeyi kendimize bir görev edinmiştiriz. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ve çözüme ulaşılabilmelerini sağlayacak tüm belediye hizmetleri sunulmaya çalışılmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol almalarını ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durmaktayız. Her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve bir gün her insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Bu sebeple engellilere yönelik hizmet anlayışı artarak sürdürülmelidir, Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, onların insan onuruna ve sosyal adalete uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak, hepimizin ortak sorumluluğudur ve insan haklarına saygının gereğidir. Gelecek yıllarda diğer kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile el ele vererek engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak daha büyük projeler üretip, sunulan hizmetler artarak devam edecektir. Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini saygıyla selamlıyorum” dedi.

Düzenlenen etkinliğin sonunda Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi Sorumlusu Onur Kemal, engelli vatandaşlarımıza her türlü desteğini esirgemeyen Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’a plaket takdim etti.

1

2