Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » 8 Aralık Perşembe günü İstanbul’da konferans yapıldı.

8 Aralık Perşembe günü İstanbul’da konferans yapıldı.

5d1a8052

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, İstanbul’da 8 Aralık 2016 Perşembe günü “Yerel Yönetim Birlikleri” Konferansına konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk; 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu hakkında slayt eşliğinde sunum yaptı.

Afganistan Yerel Yönetimler Bakanlığı ve Afgan Belediye Başkanları ile diğer yerel yetkililerden müteşekkil bir heyet tarafından 8 Aralık 2016 Perşembe günü İstanbul’da teknik inceleme ziyareti gerçekleştirdi. Söz konusu ziyaretin amacı, yerinden yönetim ve belediyecilik alanında Türkiye’deki başarılı tecrübeleri etüt etmek ve Türk yerel yönetim sistemi hakkında pratik ve akademik bilgileri elde etmektir.

Heyet, Afganistan Yerel Yönetimle Bakanlığı Belediyelerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Sn. Abdul Baqi Popal başkanlığında, Bakanlık Danışmanı Sn. Ahmad Sayed Faizi, Şeht Yönetimi Genel Müdürü Sn. Naseer Hamidi ve Maymana, Feroz Koh, Qala-l-Now, Khost, Ghazni, Asadabad,Mazar-e Sharif, Mihtarlam, Maydan Shahr şehirlerinin Belediye Başkanları, Belediye İstişare Meclisi Başkan Yardımcıları ve yerel yönetim uzmanlarından oluştu.

5d1a7978

5d1a8001

5d1a8052

5d1a8157