Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birliğimizden 3. Fotoğraf Yarışması…

Birliğimizden 3. Fotoğraf Yarışması…

fotooooo

Birliğimizce 3. fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. Birlik Encümenimizin 30.11.2016 tarih ve 5 sayılı kararı ile yapılmasına karar verilen yarışma ile Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Ordu İl sınırları içerisinde bulunan yerlerin tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkarmak, fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacı güdülmektedir. Ayrıca bu etkinlik aracılığıyla fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunulurken, yarışmada seçilen fotoğraflarla Doğu Karadeniz’in il ve ilçelerinin tanıtılması için arşiv oluşturulacaktır.
Yarışmanın konusu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin doğal, kültürel ve tarihsel güzellikleri ile yerleşmelerindeki geleneksel ve/veya modern yapılaşmayı yansıtmaktır.

Yarışma başvuruları online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir. Fotoğraflar çevrimiçi olarak http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinden yapılacaktır.
Yarışmada birinciye 3.000,00.-TL, ikinciye 2.500,00.-TL, üçüncüye 2.000,00.-TL ödül verilecek, ayrıca jüri ve DKBB özel ödülü olarak 1.000,00.-TL ve beş adet mansiyon ödülü olarak 500,00.-TL verilecektir.
Son başvuru tarihi 10.10.2017 günü olup, yarışma değerlendirilmesi 18.10.2017 günü yapılacak, sonuçlar Birliğimiz tarafından internet sitesi üzerinden açıklanacaktır. Sergi ve Ödül Töreni tarihi daha sonra katılımcılara bildirilecektir.

sartname-icin-tiklayiniz

afiş50x70