Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Rize’de “İstişare ve Dayanışma Toplantısı” yapıldı.

Rize’de “İstişare ve Dayanışma Toplantısı” yapıldı.

DSC_0131

Birliğimiz tarafından geleneksel hale getirilen Belediye Başkanları “İstişare ve Dayanışma Toplantısı” Rize’nin İkizdere İlçesi’nde bulunan RİDOS Termal Otelde yapıldı.

Toplantıya Birlik Başkanımız ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İlçe Belediye Başkanları ile Belediye Başkan Vekilleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk yaptı ve belediye başkanlarına birlik çalışmaları hakkında bilgiler verirken Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu birer selamlama konuşması yaptılar.
Mevzuattaki yenilikler ele alındı
İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantının sabah bölümünde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, belediye başkanlarına Mahalli İdareler Mevzuatı’ndaki düzenleme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
DSC_0097

Birlik Encümeni başkanlığında gerçekleştirilen öğleden sonraki oturumda ise belediye başkanları yaşadıkları sorunları, uygulamada karşılaştıkları güçlükleri ve yerel yönetimler ile ilgili olarak değiştirilmesini ve geliştirilmesini istedikleri düzenlemeleri TBB Genel Sekreter Yardımcısı Şahin’e ve Birlik Başkanı Gümrükçüoğlu’na ilettiler.

Sorunlarımızı paylaşma imkanı bulduk
Toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden DKBB Birlik Başkanı Gümrükçüoğlu “Yoğun çalışma temposu içerisinde Sayın Belediye Başkanlarımızla bir araya gelmeye fırsat bulamıyoruz. Belediye Başkanlarımız gerçekten zorlu imkanlarla halkımızın sorunlarını çözmek için olağanüstü bir çaba harcıyorlar. Bu yoğunluk arasında bırakın ailelerine zaman ayırmayı, kendilerine de zaman ayıramıyorlar. Bu toplantı vesilesiyle bir araya gelme şansı yakaladık. Yaşadığımız sorunları paylaştık. Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcımız Recep Şahin beye sorunlarımız aktarma fırsatı bulduk. Başkanlarımız toplantının çok verimli olduğu ifade buyurdular. Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak onlara bu fırsatı verebildiysek ne mutlu bizlere. Katılımlarından dolayı sayın başkanlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
DSC_0137

Toplantı sonunda Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Başkanlar Gümrükçüoğlu ve Kasap ile TBB Genel Sekreter Yardımcısı Şahin ve DKBB Genel Sekreteri Şentürk’e Şalpazarı yöresine ait hediyeler takdim ederken, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de başkanlara Gümüşhane’den getirdiği pestil ve köme ikram etti.
DSC_0126

DSC_0131