Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » DKBB 7. ANTALYA ŞEHİRCİLİK FUARI’NDA

DKBB 7. ANTALYA ŞEHİRCİLİK FUARI’NDA

17426186_1495797610444661_6841537117518752423_n

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Türkiye Belediyeler Birliği ve Akdeniz Belediyeler Birliği İşbirliğinde 7. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyum programına katıldı.

1500’e yakın Belediye Başkanının katılımıyla gerçekleşen fuara Fas, Kosova, Makedonya, Irak, İran, Kırgızistan, Kıbrıs, Azerbaycan, Umman, Filistin, Lübnan, Karadağ, Ukrayna, Arnavutluk, Cezayir, Ürdün, Suudi Arabistan, Çin ve Kuveyt’ ten delegeler katıldı. 7. City Expo Fuarı’na yaklaşık 25.000 ziyaretçi katıldı.

Açılış konuşmaları ve Kurdela kesimi ile Şehircilik temasına farklı bir boyut kazandıran City Expo Fuarına Milletvekilleri, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’den ve dünyadan belediye başkanları, belediye projeleri ve belediye ekipmanları tedarikçi firmaları Fuar alanı gezisinde buluştu. Düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyum toplantısı nın konusu İnovasyon ( Yenilik) üzerine ağırlıklı olarak gerçekleştirildi.

3 gün süren fuar kapsamında katılımcılara; kent yaşamına ilişkin iyi uygulama örnekleri, Türkiye şehirlerinin diğer ülke şehirleri ile rekabet gücünün arttırılması, şehirlerin sosyal ve ekonomik gelişim odağı haline getirilmesi, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerinin, dünyanın önde gelen küresel şehirleri arasına dâhil edilmesi için politika ve stratejilerin geliştirilmesi, değişimin tanımı, değişimin nedenleri ve çeşitleri, değişim mühendisliğinin sorunları ve başarısızlık nedenleri gibi konularda uzman eğitmenler tarafından sunumlar gerçekleştirildi.