+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencilerinin Proje Teslim Tarihleri

geri

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
UZAKTAN EĞİTİM TEZSİZ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN VE ÖĞRETİM ÜYELERİNİN DİKKATİNE

1. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programındaki “Dönem Projesi” kredisiz olup ‘başarılı’ veya ‘başarısız’ olarak değerlendirilir.
2. “Dönem Projesi” son teslim tarihi güz dönemi için 22.05.2017’dır. Bu tarihe kadar öğrencilerin projelerini danışman öğretim üyesinin eleştirileri ve katkıları doğrultusunda düzeltmiş olup, nihai halini ilgili öğretim üyesine teslim etmiş olması gerekir.
3. “Dönem Projesi” Enstitü Tez Yazım Kılavuzu (Enstitü web sayfasından ulaşılabilir) esas alınarak hazırlanmalıdır. Ancak “Dönem Projesi” yazılırken tez yazım kılavuzundaki; Onay, Bildirim, Önsöz, Özet, Abstract gibi ön kısımlara ve Özgeçmiş’e yer verilmemelidir. Giriş, Ana Bölümler ve Sonuç olmalı ve ilgili öğretim üyesi süreci yönlendirmelidir.
4. “Dönem Projesi” danışman öğretim üyesi tarafından kabul edilmiş olan öğrenciler için ilgili öğretim üyesi tarafından Enstitü web sayfasındaki ‘proje teslim formu’ doldurulup imzalandıktan ve öğrencinin de formun ilgili kısımlarını doldurmasından sonra ilgili form ve “Dönem Projesi” 3 adet halinde 24.05.2017 tarihine kadar Enstitü Yazı İşleri’ne teslim edilmesi gerekir.
5. “Dönem Projesi” ilgili öğretim üyesi tarafından kabul edilmeyen (başarısız olan) öğrenciler takip eden yarıyılda tekrar dönem projesine yazılım yapmalıdırlar.
6. Derslerini tamamlamış (en az 30 kredi almış ve başarılı olmuş) ve “Dönem Projesi” danışman öğretim üyesi tarafından kabul edilmiş olan öğrencilerin, 30 Haziran – 05 Temmuz 2017 tarihleri arasında yeterlik sınavına girmeleri gerekmektedir.
7. Öğrencilerin yeterlik sınavına girebilmeleri için Öğrenci İşleri’nden alacakları transkriptlerini en geç 30.06.2017 tarihine kadar Enstitü Yazı İşleri’ne teslim etmeleri gerekmektedir.
8. Yeterlik sınav tarihleri Sosyal Bilimler Enstitüsü veya UZEM’e ait web sayfasından öğrenilebilmektedir. Yeterlik sınavları Sosyal Bilimler Enstitüsü Seminer ve Toplantı Salonlarında yapılmaktadır.
9. Yeterlik sınavına girip başarılı olan öğrenciler için danışman öğretim üyesi tarafından doldurulacak olan “Yeterlik Sınavı Sonuç Formu” anabilim dalı başkanlığına, anabilim dalı başkanlığı tarafından da Enstitü’ye gönderilmelidir.
10. Yeterlik sınavında başarısız olan öğrenci en geç 3 ay sonra tekrar yeterlik sınavına alınır.
Kaynak: http://www.ktu.edu.tr/sbe-duyuru16461