Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » İtfaiye Personeli Görevde Yükselme Eğitimi başladı.

İtfaiye Personeli Görevde Yükselme Eğitimi başladı.

IMG-20170417-WA0060

Birliğimizce, Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve ilgili mevzuat doğrultusunda gerçekleştirilen itfaiye personeli görevde yükselme eğitimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başladı.

KTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ile yapılan işbirliğinde gerçekleştirilen eğitime Birliğimiz üyesi belediyelerden yirmi dört itfaiye personeli katılıyor. Eğitim 17 – 28 Nisan tarihlerinde iki hafta süreli olarak gerçekleştirilecek ve eğitim sonrasında 2 Mayıs’ta aynı üniversite tarafından sınav yapılacak. Sınavda başarılı olanlar ilgili mevzuat doğrultusunda yeni kadrolarına atanacaklar.

Eğitimin ilk dersi öncesi kısa bir konuşma yapan Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, itfaiye görevde yükselme eğitiminin ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Daha önce yapılan görevde yükselme eğitimine üye belediyelerden yirmi dokuz itfaiye personelinin eğitime katıldığını belirterek, eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olanlar ilgili mevzuat çerçevesinde atamalarının yapıldığını belirtti. Bu tür faaliyetlerle ortaya çıkan boşluğun bir nebze olsun doldurulacağını söyleyen ŞENTÜRK, belediyelerimizin kurumsal kapasitelerinin ve nitelikli personel sayılarının arttırılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade etti. Eğitimin Birlik Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU ve Birlik Encümeninin almış olduğu karar doğrultusunda KTÜ ile güzel bir işbirliği yapıldığını söyledi.

Eğitimin sonuçlarından ümitli oldukları ifade ederek, eğitime katılan itfaiye personeline ve üniversite yetkililerine teşekkür ederek, başarılar diledi.

IMG-20170417-WA0007

IMG-20170417-WA0034

IMG-20170417-WA0009

IMG-20170417-WA0060