Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » EĞİTİMLER » TAMAMLANAN EĞİTİMLER » “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” Eğitim Semineri Trabzon’da yapıldı.

“İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” Eğitim Semineri Trabzon’da yapıldı.

DSC_0017

Birliğimizce, 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi 3 Nolu Salonda “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptı. Ve Genel Sekreter Şentürk; “Birliğimizin, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun Birliğimize yüklediği ve Birlik Tüzüğümüzde yer alan, Üye belediyelere, diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek.” maddesinin gereği olarak belediyelerimizin ilgili birimlerine yönelik eğitim semineri düzenlendik. Eğitimlerin gerçekleşmesinde katkıları olan Karadeniz Teknik Üniversitesi yetkililerine teşekkür ediyorum. Birlik olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerlerinin belediyelerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenmektedir. Tüm belediye çalışanlarının bu tür talep ve isteklerini Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine iletmelerini istiyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konusunda sunum yapıldı. Sunum sırasında ve eğitim sonunda seminere katılanların sorularına cevap verildi. Seminere Eğitimci – Konuşmacı olarak DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri ve  aynı zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Öğr.Gör.Ali Haydar DOĞU’yu katıldı.

DSC_0017

DSC_0031
20170419_145921

20170419_151204