Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » BASINDA BİZ » “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konulu Eğitim Semineri haberleri.

“İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konulu Eğitim Semineri haberleri.

20170419_151204

Birliğimizce, 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi 3 Nolu Salonda “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konulu eğitim seminerine ait haber siteleri.

http://www.ofhavadis.com/trabzon/dkbbden-internet-kanunu-ve-sosyal-medya-hukuku-h5682.html

http://www.sanalbasin.com/dkbbden-internet-kanunu-ve-sosyal-medya-hukuku-18704311

DKBB’den İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konulu eğitim semineriyle belediye çalışanları bilgilendirdi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) tarafından, “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerinin açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptı.

Genel Sekreter Şentürk konuşmasında; “Birliğimizin, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun Birliğimize yüklediği ve Birlik Tüzüğümüzde yer alan, Üye belediyelere, diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek.” maddesinin gereği olarak belediyelerimizin ilgili birimlerine yönelik eğitim semineri düzenlendik. Eğitimlerin gerçekleşmesinde katkıları olan Karadeniz Teknik Üniversitesi yetkililerine teşekkür ediyorum. Birlik olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerlerinin belediyelerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenmektedir. Tüm belediye çalışanlarının bu tür talep ve isteklerini Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine iletmelerini istiyoruz” ifadelerini kulandı.

DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri ve aynı zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Öğr. Gör. Ali Haydar Doğu’nun konuşmacı olarak katıldığı seminerde Doğu, katılımcılara “İnternet Kanunu ve Sosyal Medya Hukuku” konusunda sunum yaptı.

Sunum sırasında ve eğitim sonunda seminere katılanların sorularını cevaplayan Doğu, kişisel hakların korunması kanunu nedeniyle günlük hayatımızda internet kullanımına çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek kurum resmi sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlara çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.