Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Kadir Gecemiz mübarek olsun.

nete yükleee

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik etti.
Mübarek gün ve geceler arasında Müslümanların en çok kıymet verdiği; Ramazan’ın en bereketli gecesi olarak bilinen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kur’an-ı Kerimin Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) kalbine inmeye ve İslâm’ın nurunun yeryüzünü aydınlatmaya başladığı bu gece kalplerimizin ve gönüllerimizin de aydınlandığı gecedir. İşte bu yüzden, Ramazan ayını on bir ayın sultanı kılan Yüce Allah, Kadir Gecesini de Ramazan’ın kalbi ve en kıymetlisi kılmıştır.

Bin aydan daha hayırlı ve bir ömre bedel bu gecenin Ramazan ayı içinde aranması gerektiğine dair yaklaşım, Müslümanların ibadet, dua ve hayırda daim olmalarını öngörmüş; Yüce Allah bir gün veya geceye bağlı kalmaksızın kendisine kulluk etmek şerefini bizlere bahşetmiştir. Bu mübarek geceyi ihya ederken, kendimiz ve ülkemizin huzur ve refahı için olduğu kadar yeryüzünde farklı coğrafyalarda yaşayan Müslüman kardeşlerimiz için de dua ederek geçirmeliyiz.