Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı

Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmesi planlanan ve yakın zamanda duyurusuna çıkılacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” ve “Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” bilgilendirme toplantısı 13 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Belediyelerimizin de ortak olabileceği Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programının amacı, yerel düzeyde sivil katılımı ve etkinliği artırmaktır. Yerel STK’lara yönelik diğer hibe programı konusunda ise Belediyelerimizin kolaylaştırıcı rolü ile projede yer alması beklenmektedir.

Birliğimiz ve Avrupa Birliği Bakanlığı işbirliğinde 13 Temmuz 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıya, Belediyelerimiz projelerinden sorumlu ilgili birim uzmanları veya birim temsilcileri ile Kent Konseyleri ilgili kişileri davet edilmektedir. Söz konusu toplantının Belediyelerimizin AB projeleri yönetimine katkı sunacağını ve belediyelerimizin hibelerden yararlanabilmesi noktasında faydalı olacağı düşünülmektedir.

Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri Birliğimiz tarafından karşılanacak olup toplantıya ilişkin taslak gündem ve katılım formu ekte yer almaktadır.

Sorularınız ve başvuru formlarınızı 7 Temmuz 2017 Cuma günü saat 16:00’a kadar ayben.okkali@tbb.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

a href=”http://www.dkbb.gov.tr/wp-content/uploads/2017/07/Ortakliklar-ve-Aglar-Hibe-Programi-Katılım-Formu.docx”rel=””>Ortakliklar ve Aglar Hibe Programi Katılım Formu

Kaynak: http://www.tbb.gov.tr/basin-ve-yayin/duyurular/20170622-ortakliklar-ve-aglar-hibe-programi