+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 462 223 81 05

+90 530 407 45 73

BAŞKANIN MESAJI

geri

Belediyeciliğin, özellikle Doğu Karadeniz’deki belediyeciliğin çok zor olduğu, halka hizmetin en temel noktasını oluşturan belediyeciliğin yüksek sorumluluk gerektirdiği, halk katılımının en üst düzeyde bulunması nedeniyle yoğun bir tempoyu gerektirdiği herkesin malumu olan bir durumdur.

1992 yılında kurulmuş olan Birliğimiz, bugün itibariyle yürüttüğü faaliyetler sonucunda sadece bölgemizde değil, ülke genelinde kabul görmüş ve çalışmaları takdir edilmiş bir konumdadır.

Üye belediyelerimizin katkıları ve destekleriyle mevcut pozisyonumuzu daha da yukarılara çekmek arzusundayız.

Birliğimiz Doğu Karadeniz Bölgesi belediyeleri ile merkezi idare ve ülkemizdeki diğer belediyeler arasında bir iletişim köprüsüdür.

Bu açıdan bakıldığında, üye belediyelerimiz ve bölgemizdeki diğer belediyelerin ihtiyaçlarının belirlenmesi, bunların merkezi idareye iletilmesi ve sorunların çözümü Birliğimizin temel önceliklerinden bir tanesi olacaktır.

Birliğimizin bir diğer temel önceliği, şimdiye kadar olduğu gibi bundan böylede yine üye belediyelerimize, gerek bölgemizde olup üye olmayan belediyelerimize ve gerekse ülkemizdeki tüm belediyelere yönelik olarak mevzuat bilgi desteği vermeye devam etmektir.

Ortaya koyacağımız çalışmalar ve amaçlarımız doğrultusunda gerçekleştireceğimiz faaliyetler tüm belediyelerle birlikte daha etkili ve anlamlı olacaktır.

İnternet sitemiz; üyelerimiz, diğer belediyeler ve kamuoyuyla ilk temas noktamız olacaktır.

Bu vesile ile çalışmalarınızda başarılar diler saygılarımı sunarım.

Murat ZORLUOĞLU
Birlik Başkanı
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı