+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 462 223 81 05

+90 530 407 45 73

GENEL SEKRETERİN MESAJI

geri

Saygıdeğer Mahalli İdareler Mensupları…

Mahalli idareciliğe gönül vermiş, kendini bir mahalli idareci gibi hisseden herkese bu vesile ile saygı ve selamlarımı sunarak başlamak istiyorum.

Bilindiği üzere, mahalli idareler dayanağını Anayasamızdan alan kamu tüzel kişileridir.

Yine Anayasa’nın 127. maddesi ile, mahalli idareler bir araya gelmek suretiyle tamamen gönüllülük esasına dayanarak birlikler oluşturabilirler.

Mahalli idare birliklerinin oluşumunun, Türk Milletinin hasletlerinden biri olan yardımlaşma, dayanışma ve güçbirliği yaparak daha güçlü olma isteğinden kaynaklanan bireysel dayanışmanın dışında kurumsal dayanışmanın en somut örneğini teşkil ettiğini söylemek mümkündür.

Olaya bu noktadan bakacak olursak, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğinin Doğu Karadeniz’de bulunan Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane, Artvin, Ordu ve Bayburt İllerinin Belediyelerinin dayanışmalarını amaçlayarak ortaya çıkardıkları bir kamu kurumu olduğunu söylemek mümkündür.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun kendisine verdiği görevleri yerine getirmek üzere yoğun bir tempoda faaliyet gösteren bir kamu kurumudur.

Birliğimizin üzerinde en hassasiyetle durduğu konu gerek eğitim seminerleri ve gerekse diğer faaliyetlerinde asla kamu etiğinden dışarı çıkmamak, kamu görevi bilinciyle hareket eden personelle yoluna devam etmektir.

Oluşturduğumuz bu internet sitesi ile amacımız; birliğimiz ile üyelerimiz arasında, üyelerimizle de tüm Türkiye’deki diğer belediyeler ve mahalli idareler arasında bir köprü oluşturmaktır.

Sitemizde, birliğimizle ilgili güncel haberlerin yanında üye belediyelerimizden bize ulaşan haberleri ve mahalli idareler konusundaki önemli gelişmeleri bulacaksınız.

Sitemizle ilgili görüş ve önerilerinizi her zaman bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sadece bölgemizdeki belediyeler veya üye belediyelerimizle değil ülkemizdeki tüm mahalli idarelerle kurumsal işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ederken, faaliyetlerimizde bize vereceğiniz katkının Türk mahalli idareciliğinin gelişmesine çok büyük katkı sağlayacağını, en azından bunun için samimiyetle mücadele edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla…

Mehmet ŞENTÜRK

Genel Sekreter