+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

10 Mart Kurtuluş Bayramımız Kutlu Olsun

10 Mart Kurtuluş Bayramımız Kutlu Olsun

Günün anlam ve önemine ilişkin Belediye Başkanımız Sayın Avni KAHYA bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Avni KAHYA Mesajında; “Bugün 10 Mart 2021 bundan tam 103 yıl önce Ardeşen’imizin üzerine çöken kara bulutların verilen cansiperane mücadele ile dağıtıldığı, esareti ve işgali bitirmek suretiyle aydınlık bir gelecek ve aydınlık bir Türkiye’nin temelinin atıldığı gündür.

Bütün dünyanın adeta yok etmek istediği ve esaret altında tutmak için büyük mücadele verdiği güçler karşısında esareti hiçbir zaman kabul etmeyen, istiklal ve bağımsızlığın anlamının ne kadar büyük olduğunu bilen ve bu uğurda canlarını seve seve veren bir ecdadın torunlarıyız.

Bu gün İlçemizin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 10 Mart’ı şanlı Türk Bayrağımızın altında özgürce kutlayabiliyorsak; Bu Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Anafartalar ve Conk bayırı gibi nice cephede, kahramanlık destanı yazan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir.

Ülkemize göz diken ve onu parçalayarak egemenliği altına almak isteyen düşmanlar; dün vardı, bugün ve yarın da olacaktı. Buna karşı bize düşen yegâne görev ise; Atalarımızdan bize, bizden de yeni nesillere emanet olacak olan bu aziz vatanı iç ve dış düşmanlar, görünen ve görülmeyen tüm tehlikelere karşın korumaktır.

Sözlerime burada son verirken geçtiğimiz günlerde Bitlis’te Helikopter düşmesi sonucu şehit olan askerlerimiz başta olmakla birlikte, bu vatanın birliği ve bütünlüğünün korunmasında kaybettiğimiz vatan evlatlarını, şehitlerimizi ve bu güzel günü yaşamamıza vesile olan, milletimizin de makûs talihini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.” İfadelerine yer verdi.