Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Fotoğraf Yarışmamız Sonuçlandı…

Fotoğraf Yarışmamız Sonuçlandı…

Birliğimizce bu yıl ilki düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı. Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptığı açıklamada yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Ordu İl sınırları içerisinde bulunan yerlerin tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkarmak, fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Ayrıca bu etkinlik aracılığıyla fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunulurken, yarışmada seçilen fotoğraflarla Doğu Karadeniz’in il ve ilçelerinin tanıtılması için arşiv oluşturulmuş olacaktır, dedi. Yarışmanın Konusunun, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin doğal güzelliklerini, geçmişten geleceğe kentsel dokusu ve modern yapısını, fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunarak yansıtmak olarak belirlendiğini, yarışmaya ülke genelinden 68 fotoğraf sanatçısının 732 eserle katıldığını ifade etti.

Yarışmanın Seçici Kurulunda Prof.Dr.Özer KANBUROĞLU ((AFİAP) KOÜ Güzel Sanatlar Fak. Fotoğraf Bölüm Başkanı), Ali Fuat ALTIN (KOÜ. Güzel Sanatlar Fak. Fotoğraf Bölümü Öğretim Elemanı), Hüsna ALTIN ((Fotoğraf Sanatçısı )Kocaeli Fotoğraf Sanatı Merkezi Yöneticisi), Hadi ASLAN ((Fotoğraf Sanatçısı) Gölcük Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı) ve Mustafa Reşat SÜMERKAN (Fotoğraf Sanatçısı, Emekli KTÜ Öğretim Görevlisi)’ın görev aldı.

Yarışmada dereceye giren eser sahipleri şu ödülleri almaya hak kazandılar.

Ödüller:

Birincilik Ödülü : 3.000,00.- TL

İkincilik Ödülü : 2.000,00.- TL

Üçüncülük Ödülü : 1.500,00.- TL

Jüri Özel Ödülü : 1.000,00.- TL

Mansiyon (3 Adet) : 500,00.-TL

Yarışma Sonuçları:

Seçici kurul yapmış olduğu değerlendirme sonucunda 7 eseri ödüle, 43 eseri sergilenmeye ve 50 eseri de Birlik tarafından satın alınarak, takvim, broşür, katalok gibi çalışmaları için kullanılmaya uygun bulmuştur.

Yarışma sonucunda;

1.lik ödülünü Trabzon’dan Hasan Alper ERYİĞİT;

2.lik ödülünü Van’dan Ahmet Fatih SÖNMEZ;

3.lük ödülünü Trabzon’dan Ali MERMERTAŞ;

Jüri Özel Ödülünü Gümüşhane’den Mustafa ZENGİN;

Üç adet mansiyon ödüllerini ise;

İstanbul’dan Sema TOROMAN;

Kocaeli’den Tevfik KUDU;

Trabzon’dan Ozan GÖMLEKSİZ; Almaya hak kazanmışlardır.

Sergi ve ödül töreni daha sonra yapılacaktır.

2.lik___d__l___Ahmet_Fatih_S__NMEZ_Sisler_i__inde_Pokut

2. Seçilen Fotoğraf Ahmet Fatih SÖNMEZ – Van

3.l__k___d__l___Ali_MERMERTA___Lahana

3. Seçilen Fotoğraf Ali MERMERTAŞ – Trabzon

J__ri___zel___d__l___Mustafa_ZENG__N____simsiz_1

Jüri Özel Ödülüllü Fotoğraf Mustafa ZENGİN – GÜMÜŞHANE

Mansiyon_Ozan_G__MLEKS__Z_Bal__k____

Mansiyon Ödüllü Fotoğraf Ozan GÖMLEKSİZ – Trabzon

Mansiyon_Sema_TORAMAN__Pencere

Mansiyon Ödüllü Fotoğraf Sema TORAMAN – İstanbul

Mansiyon_Tevfik_KUDU_F__nd__k_Zaman__

Mansiyon Ödüllü Fotoğraf Tevfik KUDU – Kocaeli

SERGİLEME İÇİN SEÇİLEN ESERLER

1-Hasan TÜRKER TRABZON
2-Mustafa KILINÇ TOKAT
3-Tuba KIRALI İSTANBUL
4-Tuba KIRALI İSTANBUL
5-Veli DÖLEK MERSİN
6-Veli DÖLEK MERSİN
7-Veli DÖLEK MERSİN
8-Nurcan BERKEM İSTANBUL
9-Nurcan BERKEM İSTANBUL
10-Yavuz YAMAN ADAPAZARI
11-Bülent ŞENTÜRK KOCAELİ
12-Murat İBRANOĞLU KOCAELİ
13-Murat İBRANOĞLU KOCAELİ
14-Ali Serdar ÖNAL ANKARA
15-Aydın EREL BURSA
16-Aydın EREL BURSA
17-Ahmet ÇETİN BURSA
18-Ahmet Fatih SÖNMEZ VAN
19-Ahmet Fatih SÖNMEZ VAN
20-Fazıl SARAÇ TRABZON
21-Şenol ERDENER TRABZON
22-Şenol ERDENER TRABZON
23-Aydın Deniz ERYİĞİT TRABZON
24-Mustafa ZENGİN GÜMÜŞHANE
25-Kerim TÜTÜNCÜ TRABZON
26-İsmet DANYELİ MERSİN
27-Ufuk TEKSOY ANKARA
28-Sema TORAMAN İSTANBUL
29-Ozan GÖMLEKSİZ TRABZON
30-Ozan GÖMLEKSİZ TRABZON
31-Ali MERMERTAŞ TRABZON
32-Cihan DENİZ ANKARA
33-Tacettin YÜKSEL İSTANBUL
34-Tacettin YÜKSEL İSTANBUL
35-Fikret ÖZKAPLAN ANKARA
36-Alev AKTÜRK ARTVİN
37-Alev AKTÜRK ARTVİN
38-Tevfik KUDU KOCAELİ
39-Gürsel SAĞLAM TRABZON
40-Ömer AYDIN ZONGULDAK
41-Murat TOPAL RİZE
42-Murat TOPAL RİZE
43-Murat TOPAL RİZE

BİRLİKÇE SATIN ALINACAK ESERLER

1- H.Bahar KALELİ İSTANBUL
2- Serpil ÖZBEL ESKİŞEHİR
3- Ahmet YAPAN TRABZON
4- Ali KAHVECİ TRABZON
5- Mustafa DEMİRBAŞ ANKARA
6- Muharrem UÇAR İSTANBUL
7- Veli DÖLEK MERSİN
8- Yavuz YAMAN ADAPAZARI
9- Bülent ŞENTÜRK KOCAELİ
10- Bülent ŞENTÜRK KOCAELİ
11- Enes Hulusi ÇİMEN İSTANBUL
12- M.Yüksel ALTUN İSTANBUL
13- Murat İBRANOĞLU KOCAELİ
14-Murat İBRANOĞLU KOCAELİ
15- Çiğdem YILMAZ BURSA
16- Mehmet Veysi BORAN BATMAN
17- Kenan DOKTUR KOCAELİ
18- Süleyman İSKENDER TRABZON
19- Ercan HALICI ANKARA
20- Ahmet Fatih SÖNMEZ VAN
21- Gökhan KILIÇ KOCAELİ
22- Fazıl SARAÇ TRABZON
23- Şenol ERDENER TRABZON
24- Hasan Alper ERYİĞİT TRABZON
25- Aydın Deniz ERYİĞİT TRABZON
26- Mustafa ZENGİN GÜMÜŞHANE
27- Kerim TÜTÜNCÜ TRABZON
28- İsmet DANYELİ MERSİN
29- Ufuk TEKSOY ANKARA
30- Sema TORAMAN İSTANBUL
31- Ali MERMERTAŞ TRABZON
32-Ali MERMERTAŞ TRABZON
33- Şerafettin YETİMOĞLU TRABZON
34- İlhan UZUNİSMAİL TRABZON
35-İlhan UZUNİSMAİL TRABZON
36- Yakup TURGUT GÜMÜŞHANE
37- Tufan KARTAL İSTANBUL
38- Fikret ÖZKAPLAN ANKARA
39-Fikret ÖZKAPLAN ANKARA
40- Zekiye SAYAR BURSA
41- Sibel KOCAMAN İSTANBUL
42- Alev AKTÜRK ARTVİN
43- Barış KOCA ANKARA
44-Barış KOCA ANKARA
45- İsmail YÜCEHAN İZMİR
46- Gürsel SAĞLAM TRABZON
47- Ömer AYDIN ZONGULDAK
48- Vedat ŞENTÜRK BALIKESİR
49- Kadir Remzi ERTEM ANKARA
50-Kadir Remzi ERTEM ANKARA